• muz cumhuriyeti mi lan burası dakikalar içerisinde dolar 50 kuruş artar mı?
  • saat tam 03 gibi tekrar bakılması gereken kurdur uzakdoğu açılışlarından sonra aynı hareket gelebilir

ilginç bir kurdur
  • trump'in çine ekstra vergiler koymasi, g7'de de ticaret savasini korukleyecek aciklamalar yapmasi ile amerikan borsalari tsi 01.00'da %1 ekside acildi. japon yeni usd'ye karsi deger kazandi ve cin yuani tarihinin en dusuk seviyesini(7.18) gormesiyle birlikte muhtemelen japon ev kadınlarınin tl satmasi ve/veya cin yuani deger kaybederken gelismekte olan ulkelerden para cikisinin yasanmasi ve bizim para birimimizin de cok kirilgan olmasi sebebiyle tl flash crashyasamis oldu. ocak ayinin basindaki hareketin hemen hemen aynisi.
    https://mobile.twitter.com/…tus/1165754787415113728
  • şu an 5,80'e geri döndü. birileri paramızla top diye oynuyor. güçlü ekonomi güçlü türkiye.

(bkz: faizle kurla mücadeleyi bana bırakın)

(bkz: dünyanın en kısa fıkrası)
  • geliyor gelmekte olan.

fakat biraz sakin olmakta fayda var. olacaklar bu suratle olmayacaktir kanimca. bunlar dusuk islem hacmi ile yapilan islemler. nasil gelişeceği sabah belli olacaktır.

ama bu saatte bu kadar insanin ekside reaksiyon gostermis olmasi bile hayra alamet olmayan bir isaret. memleketce herkes diken üstünde.
  • doların bir anda 6.40'lara kadar çıkıp gerilediğine inanmayanlar için:

link
  • kredi çekip dolar almak başlığına doların en düşük seviyeyi gördüğü gün (bkz: #93673269) şu girdiyi yazmıştım. ben yazdıktan sonra birçok suser arkadaş parayı pavyonda yememi tavsiye etmişti!
    piyasalar böyledir. bilmeden konuşmamanız gerekir.

düşüşün geçici olduğundan ise (bkz: #93341606) şu girimde bahsetmiştim.

"belki bu hafta belki de bayram sonrası haftaya kadar süren bir süreçte dip düzeltmesini yapmış olan döviz kurlarının yükselişine şahit olma ihtimali çok yüksek. (ytd). bu konuda en önemli destek ve yarın için ilk direnç 200 günlük hareketli ortalamadır (5.62). çok uzun süredir (6 yıl) dolar bu desteğin altında kalıcı olamamıştır. maliyet yapmak isteyenler için güzel bir yerdir. (ytd)"

iki piyasa sözü gelsin:
    "haberle çıkan, haberle düşer."
    "önce grafik hazırlanır, sonra haber gelir."
  • gece gece o neydi gız tepkisi verdirten kurdur. an itibarı ile 5,80 iken gördüğü en yüksek seviye 6,298.
  • reis keriz silkelemiş gece gece.

kim aldı lan o kadar yüksekten bu dolarları.
  • usd/tl yön belirlemek icin yapilmasi gereken sadece usd/ars kuruna bakmaktir. ıki para birimi dolara karsi korele hareket edecek tl geriden geliyor ama ars yi yakalayacak malesef. kisa vade hedef (6 ay) 10 tl. orta vade(1-2 sene) 40 tl.
hesabın var mı? giriş yap