şükela:  tümü | bugün
  • birkaç dakika önce iskenderun'un ana caddelerinden olan fener caddesi üzerinde gerçekleşmiş olan, tanıklarca canlı bomba olma ihtimalinden bahsedilen patlamadır.

hatay valisi rahmi doğan açıklamalarda bulundu: "güvenlik birimlerimizin payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda iskenderun'da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. operasyon devam etmektedir. kamuoyu bilgilendirilecektir."twitter

twitter

twitter

ntv

sputnik

gandalf0 paylaştı, patlama anı

aranan teröristler

en son saat 22.42 sularında şehirde silah sesleri duyuldu. kaçan ikinci teröristin de polis özel harekat tarafından etkisiz hale getirildiği öğrenildi. süleyman soylu twitter'dan açıkladı

hatay valisi rahmi doğan: "bugün itibarıyla amanoslar'da pkk terör örgütü imha edilmiştir ve herhangi bir pkk terör örgütü birimi de kalmamıştır."anadolu ajansı twitter
  • >>> amanos dağları üzerin'den dörtyol ilçesine inen 2 ypg/pkk'lı terörist büyük kalabalık mekani hedef almak istemiş antakya'ya yola çıkmış fakat payas'da yol kontrol noktasına takılıp çatışmaya girip kaçmışlar. 28km sonra iskenderun'da

>>> sıkıştırılmışve fener mah.'de sıcak çatışmaya girmişler kurtulamıyacağıni anlayan terörist kendisini patlatmış diğer yaralı terörist olduğu yerde ölmüş.

>>> payas'da yol kontrol noktasın'da çatışırken 1 astsubayımiz yaralanmış durumu iyi.

patlama anı
    ]canlı bomba +18olay yeri görüntüsü
  • doğruysa amerika'nın uyarısını akla getiren patlama.

öso, ışid veya diğer cihatçılar olabilir.

hangi uyarı diye soran çok oldu:

link

sadece istanbul diyenler haberi iyi okusun...
  • eğer canlı bombaysa hatay ormanlarının pkklılarca yakılmasıyla ilgisi olan canlı bombadır. bu aralar hatay üzerinde bir takım şeyler dönüyor olabilir. yerel siyasetçilerin olayın üzerine dikkatle eğilmesinde büyük fayda vardır.

ekleme: sözlükteki pkklı orospu çocukları hemen başlamış ne malum pkk'nın yaptığı diye. bu ülkede herhangi bir olayı pkk yapmadıysa bile sorumlusu odur. çünkü bu ülkeye şiddeti getiren, bahane aranırsa üstüne atılabilecek tek örgüt bunlardır. pkk olmasaydı bu topraklarda ne şiddet olurdu ne de şiddeti bu kadar kanıksayıp duyarsız olurduk. dolayısıyla orman yakan da bunlardır, bomba patlatan da. yani yok onu araştırmadınız yok bunu bilmem ne yapmadınız diyen de pkk'nın orospuluğunu yapmaktan daha ileri bir iş yapmamaktadırlar.

2 söz de eksileyen pkk orospularına; fistanların arkasına saklanmayın, meydanlara çıkın.
  • (bkz: 31 hj 389)
    eh ulan be allah belanızı versin artık.
    geçmiş olsun, buraya daha sonra ulaşılması halinde gerekli bilgileri eklemeye çalışacağım.
    edit: çatışma sesleri sonrası gelen patlama sesinin canlı bomba olduğu yönünde bilgiler var sosyal medyada. ikinci bir patlama ihtimaline karşı bölgeden olanlar varsa lütfen uzaklaşıp kendilerini güvene alsınlar.
    edit2: olay yerinden olduğu iddia edilen bir görüntü.
  • hatay orman yangınına ilişkin araştırma komisyonu kurulmasını reddeden partilerin köpekleri tarafından tüm sırrı hemen çözülen patlamadır.

not: geçmiş olsun iskenderun, maalesef terör işbirlikçisi hırsızları alıp başımıza geçirdiğimiz sürece böyle elim olayların devam etmesi kaçınılmazdır.

not 2:
    şimdi cnn türk bölgedeki muhabire bağlandı ve ahmet hakan’ın telefon bağlanır bağlanmaz ilk sorusu şu oldu:

“teroristler pkk’lı di mi?”

herhalde makul bir insan olan muhabir “henüz olay çok yeni” deyip geçiştirdi.
  • twitter'da jehan barbur paylaşımıyla öğrendiğim patlama.

huzura ihtiyacımız var. şiddeti, ölümü, terörü mahkum etmemiz şart.
  • yorum yapmayın bilgi alalım.

anlaroğlu baklavacısının önünde canlı bomba diyorlar. önce silahlı çatışma ardından da kendini patlatmış derler.

edit: bomba yüklü araç ihbarında, polisler çevirmişler aracı, içindekiler kaçarken biri vurulmuş, arabayı patlatmışlar, diğer ikisi firardaymış, operasyon devam ediyormuş deniyor.

edit: canlı bomba değil, teröristin üzerindeki el bombasının patlamasından bahsediliyor. bu daha gerçekçi gibi yıkıntılara bakılırsa.
  • hatay, suriye'nin başkenti olmuş durumda. suriyeliler yaptı demiyorum ama şehre giriş çıkışlar alelade, denetim zayıf. buna tepki gösteren büyükşehir belediye başkanına posta koyan bakan değil, hataylı ödüyor bunun bedelini. önce yangın, sonra bomba.
    sırada ne var?
    sıra kimde?

ek1: antakya ve iskenderun arasında 2 denetim noktası var, biri serinyol'da, diğeri belen'de. serinyol'da daha çok toplu taşıma araçlarına bakılıyor, bineklerde pek bi uygulama yok. belen'deyse denetim yeri olmasına rağmen, denetim yok. gün içerisinde 3 kere gidip geliyorsam, 2'sinde kimseyi göremiyorum. otobandaysa iskenderun gişelerinde ekipler bekliyor, nadiren durduruyor. altınözü'nü, reyhanlı'yı, kırıkhan'ı falan saymıyorum bile, oralar için sınır kelimesi komşunun nar bahçesi gibi. kafana göre gir çık yani.
    mesela bugün antakya'dan dörtyol'a geldim, gelene kadar tek bir uygulamaya girmedim, görmedim de.
    olmaz. her yerde olsa bile hatay'da olmaz. ya durumu kabullenip önlem alırsın, ya da felaketleri izlemeye devam edersin. hatay için artık başka bir ihtimal yok.

ek2: öncesinde payas'ta da askerler ve teröristler arasında bir çatışma olduğu bilgisi dolanıyor.

ek3: saldırı dörtyol, payas üzerinden seyretmiş, payas kontrol noktasından sonra takibe alınmış. payas ve iskenderun arası 20 dakika. 20 dakika boyunca müdahale edememek, sadece takip edebilmek ne demektir? iskenderun girişinde neden durdurmazsın mesela?
    şu da var, hatay'a payas ve dörtyol üzerinden girme ihtimalleri mümkün değil(pkk hariç) ama eğer öyleyse, bu senaryoyu daha da korkunç hale getiriyor. şöyle ki; saldırıdan önce girmemişler, zaten içerdeymişler. içimizdeymişler!
241 entry daha