şükela:  tümü | bugün soru sor
  • elvis presley'nin doğduğu topraklara saygısını göstermek için öncülük etmeye başladığı müzik devriminin ateşini tupelo, mississippi'ye taşıdığı konser.

    konserin yaklaşık 12-13 dakikalık bir kaydı mevcut. bir klasik olarak elvis yine heartbreak hotel ile başlayıp bir rock 'n' roll kilometre taşı olan long tall sally ile devam ediyor. ardından love me tender'ı seslendiriyor. arada kendisine bir ödül takdimi felan da yapılıyor.* tüm bu şölen devam ederken tupelolu insanların ellerinden "tupelo's own elvis" pankartları hiç inmiyor.

    konserde ready teddy'i de söylemesine rağmen bu parçası kayıtlarda bulunamamış ve meşhur kapanışını hound dog ile yapıyor. o şarkının da kısa da olsa renkli anları kaydedilebilmiş. öğleden sonra konseri olduğu için bolca fotoğraf çekilmiş ama teknolojik yetersizlikler sebebiyle 10 dakikalık da olsa görüntünün olması paha biçilemeyecek bir şey tabii ki.

    ve konser bittikten sonra doğduğu topraklara sadakatini sonuna kadar vermiş bir adam olarak yoluna devam edecek olan elvis, ne tupelo mississippi'deki doğduğu 2 göz oda evini, ne de yerel elektrik firmasının nakliyat şirketinde sürdüğü arızalı kamyonu unutmadan kendi efsanesini sürdürmeye devam ediyor.