şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşımın başına gelen olmayan rezaletmiş.
    edit: burada bir instagram hesabı ve bir rezaletimsi vardı artık yokmuş. kaldırmam istendi kaldırdım.
  • tam da 30 bin liraya alınacak en iyi ikinci el araba başlığını inceleme niyetindeyken insanların sadece motoru 35.000 lira olan arabalara bindiğini öğrenmemi sağlamıştır.
    edit: imla.
  • kısa ve özlü bir rezalet. yeni mağdurumuz naz hanımın tecrübelerinden faydalanabilir.
  • "yarı yarıya karşılayalım" nedir la? adamlar tabi rezalet amatörü olduklarından işi bilmiyorlar.

bak doğuş otomotiv'e... adam yanına gelip "tebrikler! aracınızı iyi niyet garantisi kapsamına aldık. masraflarınızın %50'sini biz karşılayacağız" diyorlar. neden? adamlar uzman.

borusan otomotiv'in tecrübesizliğinden kaynaklanmış olan rezalettir.
  • "bakım masrafının 7100 tl olduğuna"dan sonrasını okumadığım rezalet..

tansiyonum düşmüş, tuzlu ayran içiriyorlardı..
  • naz hanım'a devredin arabanızı. o ele alırsa baya bi ses getirir. (bkz: gürses opel rezaleti)
  • gürses rezaleti bir sektörde aslında olmaması gereken sorunların başlangıç noktasıydı. şimdi herkes sorununu dile getiriyor ve tek olmadıklarını dile getiriyorlar.
    bu daha başlangıç, neler neler çıkacak tahmin bile edemiyorum.
  • nusretle fotoğraf çekinip instagrama koyan bir adamın başına gelmiş rezalet çok da şeyapmamak lazım.
  • hukuki yollarla çözüme ulaşabilecek rezalet.
    peki neden sözlüğe taşındı bu konu? iki tahminim var.

1-kim uğraşacak şimdi avukatla, mahkemeyle, bir şekilde sosyal medyaya ulaşayım, kısa yoldan parama bakayım.
    2-şimdi mahkeme bana beklediğimden daha az bir meblağ verecek. tabi ki davada uzun sürebilir. sosyal medyaya ulaşayım da, alacağımın kat kat fazlasını, en kısa sürede alayım.

artık bu işin boku çıktı. bir rezalet sözlüğe taşınacak bunu gelsin kendisi taşısın! yok bir arkadaşımın oyuncak bebeği kırıldı, komşu oğlunun sms'i iletilmedi rezaletlerinden bıkkınlık geldi.
    eğer bir kişi arkadaşının sorununu sözlüğe taşıyacaksa, bu hayati mühim bir durum olmalı. sağlık, taciz vs gibi.

neyse sinirlenmeyeceğim.