şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaş'ımızın 2017-2018 sezonu evindeki ilk şampiyonlar ligi maçı..
  • beşiktaşımız'ın kazandığı takdirde tarihinde bir alman takımını ilk kez mağlup edeceği kritik ve bu açıdan tarihi maç.
  • beşiktaş'ın bu seneki en önemli maçlarından birisi. şl grubun puan dengesine direkt etki edecek maçtır. galibiyet dışında birşey düşünmemesi gerekmekte.
  • beşiktaş'ın şampiyonlar ligi grubunda üç puan ile tanışacağı maçtır.
  • iki bilet bulmama vesile olabilene, bobregimi verecegim mac.
  • istanbul’da çalışırken galatasaray kombinesi almaya başladığım 2011-2012 sezonundan bu güne kadar takımımın tek bir şampiyonlar ligi maçını kaçırmadım. hepsini arenada canlı canlı izledim. taa ki 08 aralık 2015 galatasaray – astana maçına dek.. 2012-2013 sezonu şampiyonlar ligi kuraları çekilip de fikstür belli olduğundan bu yana şampiyonlar ligine katıldığımız her sezon, her bir şampiyonlar ligi maçımız için telefonumdaki geri sayım aplikasyonuna içeride-dışarıda fark etmeksizin tüm maçlarımızı ekledim ve her biri için geri sayım sayacı başlatıp takip ettim. totem falan değil yaptığım. fenerlisi, beşiktaşlısı da bilir ya hani şampiyonlar ligi maçının olduğu o gün içinde garip bir heyecanla kalkar insan. ister maça git izle ister evde tv başında ol yine de gönlünde sarı-kırmızı, siyah-beyaz veya sarı-laciverte dair ufak bir kıpırtı bile olsa hissedersin o heyecanı. gün boyu sürer hatta, zaman geçmez olur. saate bakarsın, kafandan hesap yaparsın maça kaç saat kaldığına. hele o maç başlamadan önceki seremoni için destan yazarım. efsanevi şampiyonlar ligi müziği… orta sahada dalgalanan sekiz yıldız… bundan güzel bir şey olabilir mi lan? değişiktir o gün eğer gönül verdiğin takımın devler arenasında bir sınavı varsa o gece… hele bir de yendiyse takımın ertesi gün de salak bir sarhoşlukla geçer o günün. tüm yorumları, tüm köşe yazılarını okumak istersin. sözlükteki maç başlığını ezberlersin, tüm entryleri okursun. belki senin başka ritüellerin de vardır, bilemem.

neyse işte diyeceğim odur ki ilk defa dün geceden sonra yukarıda bahsettiğim gibi bana gününü geri saydıran maç olmuştur bu. ekledim tarihi ve saati aplikasyona. ve inanıyorum ki dün gece olduğu gibi bu maçın ertesinde de bugünkü duyguları hissettirecektir beşiktaş. olum arada kızıyorum ediyorum ama sktik, soktuk 8taş, fenevbahçe, tinerciler falan diye de ergen triplerine girmiyorum, destekliyorum sizi.

bak bu benim sevdamın sloganıdır ama siz ben ve benim gibi düşünen milyon renkliyi mutlu ediyorsunuz ya bu sefer de sizi için söylüyorum; ‘’yürüyedurun…’’
  • beşiktaşımızın yine yüzümüzü güldüreceği şampiyonlar ligi g grubu ikinci maçı.
    boşanma davam ile aynı güne denk gelmesi ilginç bir gün geçirmemi sağlayacak.
    ikisinden de güzel sonuç bekliyorum, hadi inşallah.
  • sadece 12 gün kalmıştır. sallamayayım ama 2/2 ile başlayan türk takımı yoktur diye tahmin ediyorum (bilen yollasın editlerim). porto'yu yenen ilk türk olduk, bi de bunu yapalım; yapısal eksiğimiz gruptan çıkamamış olmak da bununla beraber tarihe karışır zaten.

kısacası tarihi maç.
  • liepzig bu sene bi zig oynamiyor, alirsak isimiz cok kolaylasir grupta.
  • biz bu maçı alırsak ve porto monaco maçı berabere biterse 2. ye 4 puan fark atmış oluruz

bilemiyorum altan