• ötv diye bir şey vardı ne oldu ona ? sorusunu akıllara getiren deprem
  • facebook'ta haber sayfalarının altına yorum yapan amip beyinliler 2 gün deprem oldu insanlar nasılda imana geldi maşallah yazıyor bir diğeri allaha itaat etmeyenler düşünsün yazıyor. ulan amına koduğum oturduğun ev 7.4 şiddetinde bi sallansa ölüp gideceksin. gerekli tedbirleri alsan zaten korkmazsın bu kadar. bu millet akillanmaz.
  • ankara'da telekom mobil ses ve data hatlarının herkezde topluca gitmesine neden olan deprem.

lan arkadaş değil istanbul meksika'daki depremi bile algılayacak dandiklikte bi alt yapıları var.

ne alaka deprem istanbul'da oldu konuşma ve internet hattı ankara'da gitti. hani depremde cep telefonlarımızdan konuşacaktık.

türk telekom mobil üflesen depremden önce göçtüğü için tahmine, sismografa falan gerek yok. hani hayvanlar depremi bilirmiş ya. bizdede telekom alt yapısı depremi daha olmadan bilir herhalde.

telekom mobil hattı eşiniz çocuğunuz arkadaşlarınıda aynı anda gittiyse bilinki 6 şiddetine yakın bi bok var. ne alt yapıymış be.
  • 99 depremi ve sonrasında yapılan haberlerin aynısı yine yapılıyor. ıstanbul'da deprem ne zaman olur, olursa ne kadar hasar verir vesaire.. değişen hiçbir şey yok.

buna sebep olanları allah bildiği gibi yapsın.

nereye gitti kardeşim deprem vergileri?
    deprem gerçeği karşısında halkın yararına ne yapıldı bugüne kadar ?
  • 40 dk önce falan çöp indirim, apartmanın kapısını açar açmaz çok ılık bir hava çarptı yüzüme, içime doldu sanki o hava. huzursuz etti beni, hemen içeri girdim. sanki havanın kaynağı içerideymiş gibiydi, garip bir his yaşadım. sonra kafamı dağıtmak için kitap okumaya başladım ve deprem oldu...
  • son dönemde elleşen dedeler, tren yapan dayılar, ulu orta ilişkiye girenler , oraya buraya sıçanlar, kedi köpek kesenler ve daha sayamadığım bir sürü sapkın olaydan sonra içimden bir ses başımıza bir şey gelecek diyordu, ben bunlarla bağlantılı olduğunu düşünüyorum bu depremlerin.
  • eğer gece olmazsa, şu malum ses kaydını yayınlayanı yargılamak gerek. halkı paniğe sokmaktan mıydı neydi öyle bi yasa vardı.

edit: millette bi kayıt var, işte belediyeden biri demis kimseye soylememişler gece 4 gibi 7-8 şiddetinde olacakmış falan..
  • ailem, dostlarım herkes orada tehlike altındalar ve ben onlardan kmlerce uzaktayım, telaşlanıp sürekli onları aramak dışında yapabildiğim hiçbir şey yok. bu korku, sevdiklerine zarar gelebileceği düşüncesi aşırı korkunç. belki defalarca ölümle yüz yüze gelmişimdir ama ilk defa böyle hissediyorum, kendi canın olunca kıymetsiz geliyor ama bu kaybetme korkusu çok fazla. biliyorum bilime ters ama inşallah bu büyük istanbul depremiyle hiç karşılaşmayız bir şehir efsanesi olarak kalır.
  • sabahtan beri annem ne yapacağını düşünüyor. yok evde nereye saklanacağım, yok kaçarken evcil hayvanını da alayım mı, yok nereye kaçacağım...
  • abi yok ordan mesaj geldi burdan mesaj geldi vs. fikirlerini şurda paylaşmazsanız sevinirim çünkü sırf sizin o mesajlarınız yüzünden günlerce uyuyamayacak insanlar var burda. şu anda habertürk'te konuşuyor profesörler zamanını belirlemek im-kan-sız. yok gece olacakmış da 7 büyüklüğünde olacakmış zırvalarınızı kendinize saklayın lütfen.
hesabın var mı? giriş yap