şükela:  tümü | bugün
 • celal şengör'ün konuk olacağı ve malum istanbul depremlerinin konuşulacağı program. merakla bekliyoruz.

  21.00
 • celal baba nerede biz orada, umarım konu sadece depremle kalır.

  ekleme : ı - celal hoca amiplere anlatır gibi anlatıyor. ekrem başkan'da istanbul için umut verici konuşuyor. sağolsunlar.
 • konudan bağımsız olarak,

  insan zihni, aynı bedeni gibi gelişir evrimleşir derler,
  en azından antropologlar, biyologlar ve psikiyatrlar sanırım öyle düşünüyor. (okuduklarımdan anladığım kadarıyla)

  dolayısı ile bize "kişi tek bir dalda ancak uzmanlaşır ve o konuda konuşur" düşüncesi,
  evrimleşen ve gelişim gösteren 21.yy insan zihni için yavaş yavaş geçerliliğini yitiriyor gibi.
  artık bunun yerine, "insan kendini geliştirmeli ve hemen her dalda, bir şeyler bilip o dalın içeriği ile ilgili fikrini beyan edebilmeli, tartışabilmeli" düşüncesi geçerlilik kazanıyor.

  internetin yaygınlaşması sonucu bilgiye olan ulaşımın kolaylaşınca tabi insan aklında yeni kanallar açıldığını söylemek mümkün. forum siteleri tartışmalar ve bilgi paylaşımı için oldukça işlevseldir. sonrasında gelişen facebook ve twittter gibi sosyal ağlar bu işlevi biraz olumsuz yönde törpülese de, yine de katkı sağlıyor diyebiliriz.

  celal şengör hakkında değil de, genel olarak bir sıradan bir insanın veya profesörün veya bir dalda uzmanın, dalı dışında da konuşması, yazılar yazması, fikrini beyan edip tv şovları gibi mecralarda tartışabilmesi bana olumlu bir detay olarak görünüyor.

  o yüzden, asla kimse hakkında "çıkıyor her konuda konuşuyor" diye düşünemiyorum.
  konuşşsunlar efenim.
  kafa kesenler, toplumsal düzeni kadınların vücudunda bir zarda arayanlar, o saatte orada ne işi varmış diyenler yerine; kendi uzmanlık alanı olmasa dahi her konuda çıkıp bir şeyler anlatan-konuşan kişileri tercih ederim.

  saygılar

  gelen mesajlara göre edit:

  tek alanda uzmanlaşmaya karşıymışım gibi algılanmışım.
  oysaki tek alanda uzmanlaşmayı zaten doğru buluyorum, tek alanda uzmanlaşmaya karşı değilim
  fakat bunun yanında kişi zihni yettikçe kendini geliştirmeli ve ekstra alanlar/dallar hakkında da yorum yapabilecek kadar araştırmalı okumalı ve kendini geliştirmeli diyorum. bu kadar.
  sevgiler

  bams nickli kullanıcan gelen mesaja göre:
  "son entrynize bir ekleme yapmak isterim. belirttiğiniz gibi son dönemlerde herkes her konuda bilgi sahibi olmalı anlayışı yaygınlaşıyor ama bu düşüncenin yaygınlaşmasının ilk seferi değil. sanayi devriminden önce insanlar genel olaral bu kanıdaydı (cahil kesimden ziyade aydın kesimden bahsediyorum). örnek olarak filozofların felsefe, matematik, geometri, kimya gibi alanların hepsinde bilgi sahibi olması verilebilir."
 • evde izleyip izlememe arasında gitgel yaşadığım program. önceliğim eşim kendisi 99 depremini yakından yaşamış biri ve bu yüzden ekstradan tedirgin olmaması gerek bir yandan da konuyla alakalı bilgilenip alabileceğim önlem varsa almam gerekiyor sanırım evin bir köşesine sinip gizliden gizliye kulaklık takılı bir şekilde telefondan takip edeceğim.
 • istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu saat 21:15'te teke tek'e katılacak ve istanbul un deprem hazırlıklarını anlatacak
  istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu prof dr. celal şengör, itü jeoloji bölüm başkanı prof dr. ziyadin çakır ve doç dr. sinan özener'in de katıldığı teke tek'de istanbuldaki deprem hazırlıklarını anlatacak.
  https://twitter.com/…yli/status/1177271028432744452
 • hocam neler anlatacak ama iyi şeyler olmadığından eminim heyecanla bekliyorum
 • büyük ihtimalle geçmiş büyük istanbul depremlerinin tarihçesinin anlatılacağı ve depremin kapıda olduğu yönünde söylemlerle seyredecek olan programdır. üzülerek söylüyorum ki boşa konuşacaklardır. çünkü iş işten geçti. şimdiden toparlanmak için çalışmalara başlasak önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde beklenen deprem olduğu takdirde çok üzücü sonuçlarla karşılaşacağız.

  ayrıca prof. dr. celal şengör'ün programda söylemesi beklediğim cümle ''...beklenen istanbul depremi olduğu takdirde türkiye bağımsızlığını bile kaybedebilir fatihciğim...''
 • istanbul depreme hazırlıklı değil. hiç olmadı da. bundan sonra da olmayacak. yarın öbür gün unuturuz.

  toplanma alanlarını, deprem vergisi adı altında alınan vergiler ile neler yapıldığını sor sn.altaylı.(burayı okuduğunu varsayıyorum)
 • daha önce olası istanbul depremi için "bağımsızlığımızı kaybedebiliriz" diyen celal hoca ve bilim insanı arkadaşlarının katılacağı yayın.
 • gsm şirketlerinin çökmesi de konuşulacak mı? diye sordurtan televizyon programı.

  yayını izlerken gelen edit: fatih altaylı üç gsm şirketine toptan giydirerek duygularımıza tercüman olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap