şükela:  tümü | bugün
  • aslında 22 haziran günü açıklanacağı duyurulmuşken, stratejik bir kararla 26 haziran gününe ertelenmiş sınav sonuçlarının açıklanmasıdır. sınava girmiş olan 1 milyona yakın öğrenci, heyecanla ama bir o kadar da ümitsiz bir şekilde, meb’in bugün yapacağı açıklamayı beklemekte. henüz ortada kayıt kılavuzu dahi yok. açıklansa bile, kim nereye nasıl kayıt olacak, nasıl başvuru yapacak belli değil.
    bu belirsizlik içerisinde mağdur olması muhtemel öğrencilerin 2 milyona yaklaşan velisinin oy tercihlerini elbette bilmek mümkün değil. yine de, son çıkan seçim tablosuna baktığımızda, 1.3 milyon seçmenin tercihini farklı yönde kullanmış olması halinde neler olurdu hepimiz tahmin edebiliriz. aptal bir iyimser olup, bu mağdur öğrencilerin 2023’te tercihlerini doğru yapacağını ümit ediyorum.
  • bu sınav sonucu oyundan pişman olacak veliler, siz de beter olun.
  • tercih yapacak öğrencilerin, tercihlerinde en az bir tane imam hatip lisesi tercihi yapmasının zorunlu olmasını beklediğim sonuçlardır.

rüzgar eken fırtına biçer. bu memleketin mühendise, bilim adamına, rasyonel düşünen, analitik karar veren insanlara ihtiyacı yoktur. bu memleketin insan kaynağı açısından en büyük ihtiyacı imamdır.

bu sene bütün imam hatip okullarının kapsiteleri %100 e çıkacak inşallah.
  • çocuğum olmadığı için umurumda olmayan sonuçlardır.
    inşallah herkesin çocuğu imam hatip liselerine gitmek zorunda kalır.
    selam ve dua ile...
  • yukarıdaki 2-3 entry’den de görüldüğü üzere artık kimse kimsenin umrunda değil, hakeza benim de.

(bkz: svihs)

tanım: açıklanan sınav sonucu içinde bulunulduğu iddia edilen durum.

sınav açıklanmamış da olabilir bilgim yok, mağduriyet de olmayabilir haberim yok, umrumda da değil.

edit: tanım
  • öğrencilerin hepsi umutsuz falan degil. ben gördüm pazar aksami, babalarinin arabalarinin kapilarindan, tavanlarindan sarkarak umutla recep tayyip erdogan diye bagiriyorlardi...
  • benim kuzenimin de merakla beklediği sonuç.

çocuklar üzerindeki psikolojisi şöyle anlatayım sınavdan çıktı başladı ağlamaya anne ben imam hatipte okumak istemiyorum ucuz özel okula gidim çalışırım haftasonları para kazanırım nolur?

ulan bu çocuk daha kaç yaşında düşündüğü şeylere bak. yazıklar olsun sizlere.
  • az önce açıklanan sınav.

sonuçlar için http://sonuc.meb.gov.tr/
  • başlığı gorur görmez hemen kardesimi aradım 400 bekleyen cocuk oldukca dusuk almis. bir sey demedim. memleketteki egitimin ne kadar boktan oldugunu anlatmama gerek yoktur.
  • puanlarinin yanında genel yüzdelik dilimleri ve il yüzdelik dilimleri verildi öğrencilerin .