şükela:  tümü | bugün
 • haber kanallarına yeni düşmüş olaydır.

  şehit askerlerimiz var maalesef.
 • malesef bir yiğit daha uçmağa vardı.

  terörle mücadelede kararlılık gösterilsin, hatadan dönülmesi güzel ancak artık yetkililer sayıya göre kınama yapıyorlar.

  önceden sağolsunlar "şiddetle kınıyoruz" derlerdi, şimdi o da yok.

  ilgili link

  edit:

  ağzından salyalar saçarak kürt devleti kurulacağı düşünenlere ithafen:

  türk devletinden kimse tek bir çakıl tanesi bile alamayacak, ya bu devlette türk olma şuuruna erip, türk kültür ve ananelerine göre yaşanılacak ya da devletin adam edici yüzüyle karşılaşılacak. ülkücüler bu ülkeyi bölmeye çalışmamakta, bölmeye çalışan vatan hainleri tarafından kahpece katledilmektedir. bu güzel vatan anadolu'nun toprağı kendini seveni bağrına basar, hainlerin leşleri ise kargalara kalır.
 • bir yiğidin uçmağa falan varmadığı, 20-21 yaşında yoksul bir anadolu çocuğunun bilmediği bir şehirde, tanımadığı bir coğrafyada, yine tanımadığı kişileri öldürmeye çalışırken öldüğü saldırı.

  bu ülkede pkk'dan daha ayrılıkçı bir hareket varsa o da bu yavşak mhp güruhudur. binlerce 20-25 yaşında çocuk o dağlarda niye savaştığını anlamadan öldü, ama bu tunceli'ye bile 50 araçlık koruma konvoyu olmadan giremeyen it sürüsü "uçmağ" falan ötmeye devam ediyor.

  savaşın bitmesinin yolu ulus devletin parçalanmasıdır. kürtler ve türkler, temel vatandaşlık tanımının milliyet değil sınıf üzerinden, emek üzerinden gerçekleşeceği bir ülkeyi eninde sonunda kuracak. bu milliyetçi hırsız sürüsü ise bu topraklarda mezar bile bulamayacak.
 • itlerin; insan ölümlerinden çok, ölümlerin siyasi etkisini düşündüklerini gösteren olay. ve bu zihniyet yaşatıldığı sürece, yaşananlar da bitmeyecek.

  ayrılıkçı damgası; sadece "ayrılalım" diyene vurulacak bir damga değil; zihinleri zaten bölünmüş, insana "insan" diye bakamayanlara yüklenecek bir olgudur.