şükela:  tümü | bugün
  • ülke yangın yeri. kişisel dertlerimizin pek de yeri değil. oldukça da boktan bir dert benimkisi. fakat bu olaydaki zeka geriliği ve organizasyonsuzluk örneği, ülkenin bırak üretim yapmayı, ithal bir malı son kullanıcıya ulaştırmayı bile nasış beceremediğini gözler önüne seriyor. neresinden baksan rezillik.

hatasını kabul etmeyi bırak, umursamıyor bile.

teknosa, üniversitedeyken de bünyelerinde sony promoter olarak çalışmıştım, paraya tok, müşteriyi önemsemeyen inanılmaz bir yapıya sahip. teknolojiden çok uzak bir teknoloji mağazaları zinciri. boş dvd, pil vs. şeyler dışında asla alışveriş yapmazdım, denk geldik yıllar sonra.

geçtiğimiz hafta samsung bir kampanya yapmış, tv alana samsung s7 telefon hediye. 13 kasıma kadar şu şu tvleri alın, 30 kasıma kadar da faturayı internetten bize gönderin telefonu gönderelim. süper, tv 7000?, telefonu 2400?ye alacak arkadaşım hazır. 4800? ye geliyor. kampanya var diye almıyorum, tv zaten alınacaktı, isabet oldu.

internetten sipariş verdim.

kampanya bitiminden bir gün önce, 12sinde. cumartesi günü.

teknosadaki artık hangi birimse, haftasonuna denk geldiği için faturayı 14ünde, pazartesi günü kesiyor, kredi kartımdan çekim işlemi 12sinde yapıldığı halde.

samsunga gösteriyorum, fatura tarihi 13ünden önce olacak teknosa düzeltmeli diyor.

teknosayı arıyorum, fatura tarihi değiştirilemez yasalara aykırı diyor. ama sizin işgüzarlığınız diyorum, şikayetinizi aktardık size dönüş yapılacaktır diyor.

üç iş günü kaldı, herhangi bir kişi arayıp hiçbir şey sormadı bile.

ürünü iade etmek istersem gelmeyen telefonu da geri götürmem gerekiyormuş böyle de bir şey var. orası rezillik ötesine geçip kara mizaha dönüşüyor.