• şu* şekilde sonuçlanmış seçim anketiymiş.

"bu pazar günü seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz sorusuna verilen cevaplara göre oranlar:

% 42.1 ak parti

% 22.8 chp

% 10.3 mhp

% 10.1 iyi parti

% 9.7 hdp

% 1.7 saadet partisi

% 1.0 deva partisi

% 0.6 gelecek partisi

% 0.6 büyük birlik partisi

% 1.1 diğer"

anketi akp il binasında yapsalar yine de bu sonuçlar çıkmaz.

tanım: yav he he..
  • bu pazar olursa ulu manitu hala tepemizde demekki. oyleyse bir sonraki pazar için tekrar yapalım.

(bkz: bir umuttur yaşamak)
  • 300 kişi ile yapılmış anket, kanımca sözlükte yapsak daha fazla katılımla daha doğru sonuçlar elde ederiz
  • ulan hala nasıl 100 insandan 41'i akp der anlamıyorum.

hukuksuzluk,adaletsizlik almış başını gitmiş. rüşvetin adı hediye, torpilin adı referans olmuş.

ulan hepsi yetmedi 2002'den önce araba mı vardı diye aptal yerine kondunuz hala yüzde 41.

liderler milletin aynasıdır diye boşuna dememişler.

t: umarım yüzdeler böyle değildir diye iç geçirdiğim anket sonuçları.
  • ulan hala mı be?
    biraz abartılı buldum bu araştırmayı.
  • 23 hazirandaki yinelenecek seçim için genar başkanı aktaş "imamoğlu lehine oluşan hava dağılmaya başladı" demişti. öylesine yazdım.
  • sonucu muhtemel olarak seçilen illere göre doğruya yakın olan anket .keza akp ve mhp oy oranlarının yüksekliği seçilen illerden kaynaklanmaktadır.özellikle iç ege ve belli yerler ankete dahil edilseydi sonucun cumhur ittifakı toplamı olarak 40-45 aralığında görüleceği aşikardır. sonuç olarak basit bir manipülasyon çabasından ibaret ankettir.
  • eğitim durumuna baktığımızda türkiye'nin 4'te 1'i ilkokul mezunu olsaydı doğru kabul edebilecek olan anket.

2019 tüik verilerine göre yaklaşık 15 milyon lise mezunu, 11 milyon ortaokul, 4 milyon ilkokul, 10 milyon da üniversite mezunu var. yaklaşık 50 milyon seçmen olduğunu varsayarsak. ilkokul mezunları toplam seçmene %8 oranda etki etmesi lazım ki bu durum anket de pek de öyle görünmüyor. verdiğim rakamlarda şaşma olsa olsa 2 katı kadar olsa dahi anket de %21 seviyelerinde örneklem alınmış.

bir üniversite mezununa yediremeyeceğiniz anket sonuçklarıdır.
hesabın var mı? giriş yap