şükela:  tümü | bugün
 • 26 kasım 2020 ukome toplantısı/#116085747'nda "ibb taksi kiralama modeli'nin reddedilmesi" kararı alınması sonrası acil olarak başlatılması gerekendir.

  taksi plakası sahipleri ve plaka simsarı galericilerin 16 milyon istanbullu'dan daha büyük olmadıklarını kanıtlamak için herkesi boykota katılmaya davet ediyorum.

  enflasyon hesabıyla ortaya konduğu üzere 197.000 tl olması gereken taksi plakası fiyatları taksi sayısının limitli tutulması nedeni ile rant kapısına dönüşmüş ve 2.2 milyon tl'ye ulaşmıştır.

  yine ukome toplantısında sunulan rapora göre taksi başına yolcu sayısı new york, paris, singapur gibi ülkelerin çok üstündedir. taksilerin çağrılara yanıt verebilme yüzdesi ise %35'lerdedir. bugün olumsuz kararın alınması 16 milyon vatandaşın zararına, 8-10 tane galericinin faydasınadır.

  para sizin paranız, nasıl harcayacağınıza karar verecek tek mercii de sizsiniz. paranızı bu rant düzeninden yolunu bulan taksi plakası sahiplerine ve galericilere yedirmeyeceğinizi umuyorum.

  nadiren de olsa kullanmak durumunda kalıyordum, şu saatten sonra hiçbir güç beni taksi kullanmaya ikna edemez...

  ekrem imamoğlu'nun sözlük hesabından girilen entry'ler:
  (bkz: ibb taksi kiralama modeli'nin reddedilmesi/#116091552)
  (bkz: 26 kasım 2020 ukome toplantısı/#116091620)

  edit: plaka sahibini etkilemez taksici esnafını etkiler demiş bazıları. etkilesin. onlar etkilendiğinde taksiciler odasına da hükümete de baskı yapabilirler. ayrıca para kazanmayan bir taksinin yevmiye ücreti de plaka fiyatı da düşecektir.

  edit 2: twitter için #taksiboykotu hashtag'i kullanılabilir.

  edit 3: (bkz: dayım plaka sahibi başlığı kaldır sıkıntı çıkmasın)
 • eğer cidden birlik olup boykot edilirse taksicilerin cidden şok olacağı bir durum ortaya çıkar. sen ben binmezsek taksiye, minibüsle işe gitmek zorunda olan mavi yakalı mı binecek?
 • bugün olanlardan sonra hergün taksiye binen biri olarak bugünden itibaren binmiyorum. gerekirse şirkette sabahlıyorum, çalışma saatlerimi değiştiriyorum bu şerefsizleri hayatımdan çıkarıyorum. hadi bakalım.
 • hani maç yayını paylaşan oçları ifşa ettiğimiz gibi korsan taksicileri de böyle ifşa edebileceğimiz bir platform olsa da rahatça şikayet etsek dediğim boykottur.
 • (bkz: svihs)
 • katıldığımdır.

  bu sistem böyle devam ettiği sürece taksiye 1 kuruş bile kazandırmayacağım.
 • desteklediğim boykottur. ben dürüst taksicilere denk gelen bir insanım genellikle. tabi şu an istanbul' da yaşamıyorum. boykot boykottur. bir kişi bile katılsa yeter. artık bıktık bu meseleden. göz göre göre kurdukları adaletsiz düzenin devam etmesini istiyorlar. bir taksi plakası bir apartman fiyatından fazla malûm. çoğu taşıdıkları kişilerden bile fazla kazanıyor. uber' i yediler. bu taksi sorunu turizm imajını bile düşüren etkenlerden bir tanesi. umarım bu boykotun mayası tutar.
 • lafta kalmaması gereken olaydır.

  zira karşımızda rantçı bir çete var,
  halka hizmet derdi olmayan bir zihniyet var,
  "kimi yuhalıyorsun " olayındaki gibi, tasmasını salınıp, provokasyon yapan bir zihniyet var.

  sonuna kadar uygulanması gereken, en haklı boykottur.

  sözlükte gündem olması yetmez, twitter'da da gündem yapılmalı bir şekilde.
 • bu kampanyayı destekliyorum. işe at ile gider gelirim gene taksiye binmem. hodri meydan. ak faşovlara geçit yok.