• şahsen özellikle sağlık sektöründen ve özel hastanelerde tedavi olmaktan beni biraz daha uzaklaştıran olaydır.

şöyle bırakıyorum, aşağıda da kişinin iletişim bilgisine ulaşabilirsiniz;

26.03.2018 tarihinde gittiğim florence nightingale şişli hastanesi'nde bu zamana kadar görmediğim bir muamele gördüm. paylaşmak istiyorum ki bir daha birisi böyle bir şeye maruz kalmasın. inanılmaz ayak ağrımla ve ayağımın üzerine basma problemiyle birlikte şişli hastanesi'ne ortopedi doktoruna gittim. öncelikle doktor bana işimden dolayı ayakta cok fazla durduğum için ayak tabanımda iltihap olduğunu ve bunun için ağrı kesici, buz ve bir ayak tabanlığının işi çözeceğini söyleyip reçetemi düzenledi. üç gün istirahat verdi. sonrasında ayağımın diğer yerlerinde de ağrı hissettiğim için bir kez daha perşembe günü gittim. mr çekilmemiz gerekiyor belki ayağında stres çatlağı oluşmuştur bir bakalım dedi. bu esnada tekrar dinlen diyip raporumu uzattı. diğer hafta perşembe günü mr sonucumla gittiğimde ise gerçekten hayretler içerisinde dinlediğim doktorla tartışma yaşadık. bana mr'da kist çıktığını, sıvı birikmesi olduğunu ve biraz zorladığımı söyleyip 1.5 ay dinlenmemi söyledi. ayakta calışan bir mağaza personeli olduğumu hatırlattığımda ise o zaman oturarak çalış dedi. oturarak calışmamın mümkün olmadığını söylediğimde ise bana ''işten çık o zaman'' gibi bir öneride bulundu. hiç bir şekilde farklı bir test istememesine, ayaklarımın üzerine hala basamıyor oluşuma rağmen ve tedavi önermeden bana işten çık diyebilen bir doktorla karşı karşıya kaldık. üzerine bir de benim yetkinliğim bu kadar yapabilecek birşeyim yok git heyete gir oradan al raporu gibi laflarla sanki olayımızın rapor olduğu konusuna çekmeye çalıştı durumu. üstüne üstlük kendisinin de kırık kol ile ameliyata girebildiğini, bir sorun olmayacağını belirtti. beni de telefonu tamire götürdüğümüzde yaşadığımız yazılım problemine benzeterek bu da böyle birşey işte bekleyeceğiz ben birşey yapamam dedi. başhekimle görüşmek istediğimizde kendisi önce bizi dinledi. sonra doktorun yanına gidip geldiğinde hastahanede başka doktora muayene olamayacağımızı çünkü bu ilk gittiğim doktorun başarısızlığı sayılacağı için uygun bulmadığını söylediğinde ise erkek arkadaşım siz yapmayın bari başhekimsiniz yardımcı olun ayağının üzerine basamıyor demesinin üzerine “sen bana başhekimliği mi öğreteceksin?” gibi bir uslupla üzerimize gelebileceğini sandı . tüm bunların sonucunda yine hasta hakları birimine gittiğimizde başka bir doktor konusunda yardımcı olabileceklerini fakat en erken randevunun pazartesi olabileceğini söyledi. yani tam tamına 5 gün sonra. insan sağlığına verdiğiniz değer bu mu gerçekten florence nightingale? başka bir şey olabileceğini düşünmeden tek bir mr ve tonlarca ağrı ile beni o şekilde yolladığınız gerçeği ve üstelik bir sağlık kuruluşu olduğunuz halde hastanıza iyi bir hizmet verememeniz!
    oradan cıkıp baska bir hastahaneye gittim ve durumun korkulacak birşey olmadığını fakat bu ağrının bir sebebi olduğu için kan tahlilleri yaptırmam gerektiğini, vücudumda belki bir enfeksiyon ya da romatizmasal birşey olabileceğini öğrenmem üzerine testlerimi yaptırdım şimdi sonuç bekliyorum. en azından birileri ilgileniyor ve altında yatan sebep araştırılıyor. bu şekilde bir şey yok denilerek onlarca insan gerek özelde gerek devlet hastahanesinde ölüyor bunun farkındayızdır umarım?

iletişim: ebruozcelik11@gmail.com
hesabın var mı? giriş yap