şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bulgaristan başbakanı'nın ab konseyi dönem başkanı olması dolayısıyla varna'da yapılacaktır.

  zirveye, ab konseyi başkanı donald tusk, ab komisyonu başkanı jean-claude juncker, bulgaristan başbakanı boyko borisov ve türkiye cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan katılacak.
 • tek beklentimin vizelerin kaldirilmasi yada kolaylastirilmasi yonunde anlasmaya varilmasi olan toplanti. en azindan gurcistandir azerbaycandir ermenistandir bu ulkelere denk anlasma yapilirsa schengene servet odeyip birde veznelerde surunmeyiz.
 • sabah açık gazetede cengiz aktar sözkonusu yemeği şöyle yorumladı;

  , "ab'nin kendi sitesinde bile programda olmayan, bulgar tarafına yalvar yakar ayarlattırılan bir göz boyama yemeği, güya ab ile işler iyi gidiyormuş gibi gösterme girişimi"
 • vizelerin kalkmayacağı zirve olacaktır. ab treni kaçalı çok uzun yıllar geçti, sanırım sırf gönlümüzü hoş tutmak ve sağladıkları ekonomik faydanın bozulmasını istemedikleri için böyle şeylerle bizimkileri kandırmaya çalışıyorlar.
 • balattaki bulgar demir kilisesinin acilis sebebi. bulgarlar muhtemelen kiliseyi acin size evropayla bi kahvalti ayarlayalim dediler.
 • muhtemelen her zamanki gibi şöyle bir diyaloğun geçeceği zirve:

  -türkiye avrupa birliği'ne girmeyi arzuluyor. sizlerin de yardımlarıyla bu işi halletmek isteriz.
  +özgürlükler konusunda geri gidiyorsunuz. tutuklu gazeteciler, baskı, insan hakları ihlalleri, demokratik hakların engellenmesi, kyklar, ohal vs gibi sorunlarınız var.
  -fedö
  +?
  -hepsi fedö'nün suçu. alıyor musunuz?
  +yok
  -tşk
  +öd
 • hala vizelerin kalkacağına inananlar net geri zekalıdır. avrupa'nın bizimle eğlendiğini anlayamıyorlar.
  vizelerin kalkacağını umanların gerçekten daha önce vize alıp hiç avrupa'ya gittiklerini sanmıyorum yada öyleyse bile inanamıyorum çünkü avrupa'nın herhangi bir şehrine sadece bir kere giden insan ortalama bir zekaya sahipse vizelerin hiçbir zaman kaldırılabilir olamayacağını bilir.

  ayrıca zirve değil toplantı gibi duruyor
 • biz neden hiç suçu avrupa birliği'ne atmıyoruz? 1980 sonrası geçici diye çıkardıkları vize kararlarını sürekli hale getirdiler. tamam eksiklerimiz var lakin nerede bizim göçmen anlaşması sonrası verilecek olan vize serbestiyeti.

  vize serbestliği ver ve geri kabul sözleşmesi yap ülkeye sığınmak için başvuranları geri gönder.
 • "biz neden hiç suçu avrupa birliği'ne atmıyoruz" demiş birileri, örnek olarak da vize serbestliği ve geri kabul antlaşmasından bahsetmişler. sorun şu ki biz bu anlaşmada üzerimize düşenleri yapmadık ve yapana kadar da ab'nin böyle bir yükümlülüğü yok. biz kendi üzerimize düşeni yaptıktan sonra ab ayak direrse o zaman hep beraber ab'nin iki yüzlülüğünü yüzlerine vururuz ama o zamana kadar ab bizi istemiyor demek gülünç oluyor sadece.
 • --- spoiler ---

  vizeler kalkmayacak

  --- spoiler ---

  edit: imla