• büyük şehirlerde patronların para aşkı sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan etmek istemiyorlar. doğu illerinde sokağa çıkma yasağı ilan edip "büyük şehirlerde herkes izole gerek yok" deyip yasak getirmeyecekler. millet işine gidecek yani.

arkadaş mesela bayburtta sokağa çıkma yasağı ilan etsen ne olur? 85 bin nüfusu var. sadece esenyurt 1 milyon nüfusa sahip istanbul'da. her 5 kişiden biri her gün işine gitmek zorunda olsa 200 bine yakın kişi sokakta olacak. bak bu sadece tek ilçe. yani bu rakamları almak, hesap yapmak 5 dakikamı almadı. bunun aynını devlet büyükleri yapmalıydı. iş işten geçti...
  • "bir gün sözlerim bilimle çelişirse, beni yalamaya devam edin"

ünlü bir hint atasözü.
  • sağlık bakanı "evden çıkmayın" derken tarım ve orman bakanının "evde bogulmasinlar dışarı çıkabilir vatandaşlarımız" demesiyle kombo yapmış yalanlamalar zinciri.
  • emirleri aynı anda alsalar, yani senkronize olsalar çelişkiye düşmeyecek olan, inisiyatif alamayan bakanların durumudur.
  • 25 30 milyon kişi sokaklarda .işçi memur vb kesim
    bu 30 milyonun çoğu aile babası .babası dışarda bin kişiyle muhatap oluyor sonra evine geliyor .ortalama çoğunun 2 çocuğu var .hastalık bulastiysa ailesine de bulastiriyor.30 milyon oluyor sana 60 milyon

senin evde olman bi anlam ifade etmiyor .aslında sen kendini icerde sanıyorsun ama disardasin

ee hal böyle olunca baba-ana eve gelene kadar karantina oluyor sonrası yok .ne anladım ben bu işten .
    bu durumda tarım bakanına katılıyorum .can sikmaninin mantigi yok
hesabın var mı? giriş yap