şükela:  tümü | bugün
 • "...vatandaşlarımızı da boğmamak lazım, tabii ki insanlar sokağa çıkacaklar, hava alacaklar, türkiye'de sokağa çıkma yasağı yok"

  "...bir aile 4 kişi gelmiş, aynı arabaya 8 kişi binmemişler, orada bir lokma ekmeğini yiyebilir, onda bir sıkıntı yok"

  link

  ancak türkiye'de olabilecek şaka gibi bir açıklama..

  hekimler mümkünse aynı evde bile ayrı odalarda durun diye bas bas bağırırken televizyon ekranlarında bu ülkenin bakanı çıkıp 4 kişilik aile arabaya binip dışarı çıkıp pikniği yapıp dönebilir diyor...

  hakikaten şaka gibi..

  cidden vatandaşı olmasan aslında eğlenceli ülkeyiz..
 • başkanı çıkmayın diyor, bakanı çıkabilirsiniz diyor, diğer bakanı hayat eve sığar diyor.

  her telden iktidarın bakanının açıklamaları.
 • ortak bi noktada bile buluşamayan afamlardan virüsle mücadele bekliyoruz.

  bu sınav çok ağır oldu allah'ım.
 • babasını da sevmezdiğimiz süt oğlan bakan olursa ya tavukları çamaşır suyuna batırır, ya 4 kişilik ailesiyle bir lokma ekmek yemek için pikniğe gider.
 • bütün kabineden tutarlı açıklama yok her biri farklı telden çalıyor. şimdi biz hangisine nasıl güvenelim birinin dediğini öbürü tam tersi şekilde söylüyor.
 • bu başlık, cımbızcılığa en güzel örnektir. açıklamalarının tamamı:

  pakdemirli,"yeterli stoğumuz var, fiyatla oynayana izin vermeyiz. barajların doluluk oranı şu an için yeterli. etil alkolle ilgili bir problem kalmadı. tabii ki insanlar sokağa çıkacaklar, hava alacaklar, türkiye'de sokağa çıkma yasağı yok. mangal keyfimiz de olmayıversin. sanki hayatlarında hiçbir şey değişmemişcesine 3-5 aile bir araya toplanıp tabiri caizse vıcık vıcık, bunlar sosyal izolasyona uymayan tavırlar. bu işi ciddiye almamız lazım. türkiye musibeti elbette atlatacak. bu işi ciddiye alarak atlatacağız." ifadesini kullandı.

  ntv canlı yayınında konuşan pakdemirli şunları kaydetti:

  bir aile 4 kişi gelmiş, aynı arabaya 8 kişi binmemişler, orada bir lokma ekmeğini yiyebilir, onda bir sıkıntı yok. orada oturup gün boyu zaman harcayıp 3-5 aile bir araya gelip sosyal izolasyona uymadan bu işleri yaparsa gerekirse bizde bu alanların kapatılmasıyla ilgili daha katı bir inisiyatif alabiliriz.

  ben özellikle vatandaşlarımızın sağlıklarına dikkat etmeleri ve hareketili olmaları gerektiğine inanıyorum.
 • yaşasa, rahmetli babası tarafından sille tokat dövülecek bir kişinin açıklamaları.

  bakası için (bkz: ekrem pakdemirli)
 • türkiye cumhuriyeti'nin gelmiş geçmiş en başarısız tarım bakanının ipe sapa gelmez, akıldan mantıktan nasibini almamış açıklamaları.

  şaşırttı mı? tabii ki hayır...