şükela:  tümü | bugün
 • edit: başlığı taşıdık rahatladık.

  bugün çocuklarımın kitaplarını almak için okullarına giderken kendi gözlerimle şahit olduğum olaylardır.

  çin virüsü yüzünden hayatını kaybedenler için toplu mezar yeri olarak çekmeköy'deki çavuşbaşı yolundaki okullar bölgesi seçilmiş. halk ise bu işlem için neden şehrin merkezinde, 12 okulun bulunduğu bu bölgenin seçildiğini sorup isyan ediyorlardı. 3 otobüs çevik kuvvet ve sayısız ekip arabaları bölgede şu anda kuş uçurtmuyorlar.

  çekmeköy ve beykoz belediyelerinde görüştüğüm görevliler bunun büyükşehir'in kararı olduğunu kendilerinin bir şey yapamayacağını 153'ü aramamızı söylediler.

  yerlere atılan koruyucu kıyafetler, eldivenler ve maskeler öylece bırakılıp gidiliyor.

  neden böylesi tehlikeli bir işlem insanların yaşadığı ve okulların sayısının çok fazla olduğu bir bölgede yapılmak zorunda?

  soru: söz konusu virüsten dolayı ölenlerin defin işlemi tehlikeli değil ise neden normal mezarlıklara gömülemiyor? tehlikeli ise neden böyle şehrin ortasına toplu gömülüyor?

  edit2: arkadaşlar, çin, corona, korona muhabbetini bırakıp linklere dikkat çekmekte fayda var. şu anda 3-5 ölüm varken çok önemli değil ama italya gibi 500-600'ler gelmeye başlarsa bu konu daha çok su kaldıracaktır. ki istatistikler maalesef italya çizgisinde devam ediyor. inşallah kaderimiz benzemez.

  https://www.facebook.com/…/posts/10214350848844491/
  https://hizliresim.com/dj8zac
  https://vimeo.com/400973168
  https://twitter.com/…ala/status/1243164036574916608
  https://www.youtube.com/…z6fww4apa&feature=youtu.be
 • imamoğlu'nun büyükşehirinin aldığı karar üzerine yaşanan olaylar.
  mutlu musun imamoğlu? *
 • tüm çin ve zenofobi duyarı kasacakların amına koyayım. çin salgını gizledi, uçuşları ertelemedi, dünyaya sadece hayvandan hayvana geçiyor diye yalan söyledi, çin virüsü değil bunun adı ne biliyor musunuz: kung-flu. mrs. wong ve meriç chan'ler gitsin sjw kankileriyle lgbt duyarı kassın.

  konuya dönersek: cesetlerin krematoryum'da yakılması gerekir. sırf islami usullere uygun olsun diye virüs taşıyan cesetleri okulun dibine gömmek nedir? yağmur yağacak, bir şekilde toprağın altından yukarıya taşınacak o virüs. enfekte cesetler tıbbi atık kapsamına alınmalı.
 • ürküten görüntülerdir.
  çok önemli edit: çin’de ortaya çıkan, çin yönetiminin uzun bir süre boyunca virüsü saklayarak kontrolden çıkmasına neden olduğu, insanlara yanlış bilgiler veren, hayvanlara göstere göstere eziyet eden, berbat hayvan pazarları kurup tüm virüslere mükemmel (!) bir habitat yaratan, fare gibi, kedi gibi, yarasa gibi, maymun gibi insan biyolojisine asla uygun olmayan canlıları tüketen bir lokasyondan çıkan virüse ne virüsü diyecektim; izmir virüsü mü diyecektim, boyoz virüsü mü diyecektim, çiğdem virüsü mü diyecektim, klorak virüsü mü diyecektim? ne virüsü diyecektim sayın duyarcılar?
 • arkadaşlar sakin olun sadece 59 ölü var şimdiye kadar :) adamlar ormanlara gizli gizli gömecekler ....
 • (bkz: krematoryum)
 • tatlı su hümanistlerinin ne kadar zoruna da gitse çin virüsü'dür.
 • hay sokayım sizin çin virüsü - korona virüsü kavganıza. ulan toplu mezar yeri açılıyor şehrin göbeğinde, sizin muhabbete bak. ne olmuş diye başlığa giriyoruz dalyaraklar goygoyda.

  edit: @lina rignahic adlı çaylak "anan da orada gömülü" diye mesaj atmış. bu nasıl bir aptallıktır. ne alakası var? bu tipler yazar olacak değil mi? sevgili sözlük sana bir sorum var. yazar alımındaki algoritman bu tipleri engelliyor mu?

  edit2: @lina rignahic anıl cihangir. ismini tersten yazarak nick almış. te allam
 • o degil de eldivenleri giysileri filan etrafa atip gitmek nasil bir gerizekaliliktir lan? nasil bir ihmalkarliktir akil alir gibi degil.

  (bkz: akp'nin virüs sürecini iyi yönetmesi)