şükela:  tümü | bugün
  • bu sabah ailecek başımıza gelen rezalettir. annem şiddetli öksürük ve nefes darlığı yaşadığı için acilen en yakındaki istinye üniversitesi medikalpark hastanesine götürdüm. sağlık bakanının defalarca corona testlerinden ücret alınmayacak demesine rağmen test için 445 lira ücret talep ettiler. elimiz mahkum yaptırdık testi. corona testi dışında bir de akciğer tomografisi çektiler. bizim durumumuz vardı ve bu testi yaptırabildik. fakat durumu olmayan insanlar ne yapacak? 10 dolar bile olmayan test için utanmadan 445 lira aldılar. cimere şikayette bulundum başka ne yapabilirim bilemedim. gündem yapalım bu durumu sözlük.

edit: şükürler olsun test negatif çıktı. soran arkadaşlara çok teşekkür ederim.
    edit2: bir markayı karalamak gibi bir derdim yok,reklam yapıyorsun falan diyenler de olmuş inanamadım. bakanın ücret alınmayacak sözü üzerine özel hastaneye gittim zaten. bütün hastanelerin bu konuda birlik olduğunu düşünüyordum. fatura soran arkadaşlar oldu inanın o panikle ne yapacağımızı şaşırdık ben hastaneye dahi girmedim taşıyıcı vesaire isem kimseye bulaştırmayayım diye malum maskelerin ne kadar koruduğu pek net değil. inşallah bir öncü olur bu yaşadığımız olay ve özel hastanelerle alakalı iyi bir karar çıkar.
    edit3: arkadaşlar gerçekten inanamıyorum ya. özel hastanede hizmet almışsın tabi bedeli olacak diyenler var hâlâ. ülkede bir salgın var ve belirli kararlar alınmış. ben bu testi 100 kere daha yaptırırım ücreti benim için sorun değil ama bakan çıkmış açıklama yapmış ücret alınmayacak demiş. ben de diyorum ki bu ne perhiz ne lahana turşusu. elimizi taşın altına biz koyuyoruz hep nedense. asgari ücretli adam nasıl ödeyecek diyorum. durumu olmayan insan günlerce devlet hastanesi kuyruğunda mı bekleyecek. hani bütün hastaneler bu vakalar için kamulaştırılıyordu? benim sorduğum soru bu.
  • kanal istanbul yapılınca hepimiz iyileşeceğiz merak etmeyin.

10/10 rezalet puanı.
  • devlet ile vatandaş arasında mesafe hiç bu kadar artmamıştı.
  • faiziyle geri alinabilecek bir miktardir. hastaneden fatura almayi unutmayın.
  • geçmiş olsun.

(bkz: sabim)
    (bkz: alo 184)

adam akşam televizyonda bangır bangır söyledi, buna rağmen ücret istemek de ne bileyim. bizim millet kötü gün görmesin, siekcek yer arıyor.
  • akp sağlık sisteminin bir özetidir. sağlık eşittir ticaret.
  • rezalet gibi rezalettir. istinye üniversitesi medikalpark hastanesine'nin önünden geçmem artık onlar düşünsün.
  • faturada corona testi olduğu yazsın. muayene ücreti aldık test bedava diyebilirler. kılıfına uydurmayı iyi bilirler.
  • geçmiş olsun dostum. allah annemize şifa versin. maalesef sosyal adalet, sosyal devlet kavramları sadece kavram olarak yaşamaktalar ve "bazıları" için hayatta karşılığı vardır.

baştan aşağı rezalettir.
  • özel hastaneler o ücreti korona test ücreti olarak değil, muayene ücreti olarak faturalandırıyorlar. minare kılıf meselesi. o yüzden atı alan her fırsatta üsküdar’ı geçiyor bu memlekette.