şükela:  tümü | bugün
  • “corona orana burana korum ha” diyen patronların sahip olduğu şirkette çalışanlardır.
  • devlet sokağa çıkma yasağı ilan edip dışarıya kafasını uzatanı vurmadıkça sayısı oldukça çok olan grup olacaktır.
  • vay amk bugün de parsellenmiş. olum siz mezarlık yeri falan da ayırttınız mı? bu uzun vadeli yatırımlarla çok yaşamazsınız amk.
  • haşmetli iki bakanımızın, tebessümlü ve dingin şekilde icra ettikleri konuşmadan anlaşıldığı üzere özel sektör çalışanları gündemlerinde ve ilgi alanlarında yoklar.yarın biz yine paşa paşa işe gideceğiz yarın.
  • başlığı yanlış açılmış kişilerdir.

doğrusu 26 mart 2020 işe gitmek zorunda bırakılan kişiler olmalıdır.

burada gidiyorum diyen kişilerin patronları evlerinde oturmaktadır. devletin aciz kaldığı durumda böyle şeyler normaldir.

almanya gibi masaya 765 milyar euro koyabiliyor musun? koyabilsen dış borcun olmaz ya benimki de soru işte...
  • türkiye de devletin bir halta yaramadığını gösteriyor. yazık bize.
  • cidden bu insanlar için çok üzülüyorum. hadi iş yeri yakın olanlar bi nebze daha güvende olsalar da, toplu taşıma kullanmak zorunda olan kesim zor durumda.

sabahın erken saatlerinde yürüyüş amaçlı amaçlı çıktığımda tıklım tıklım olmasa da kalabalık olan minibüs ve otobüsleri görüyorum. içlerindeki insanlar da hiçbir önlem almamış oluyorlar.
  • 26 mart'a işyerinde girerek aralarına katıldığım topluluk.
    (bkz: gece vardiyası)
  • ben. patronda geliyor bu arada.

toplu taşıma + servis ile gidip geliyoruz. izban sağolsun istasyonlarda da bolca bekliyoruz. heminde toplu halde. neden?

tren seferlerini 24 dakikaya çıkarmış. hemde indirimli saatlerde. bilgiyi kim verdiyse 19 dan sonra işten dönen olduğunu düşünememiş. üstüne güvenlikleri 65 yaşı gayet güzel izbana alıp bi güzel sohbet ediyorlar. sonra biz böyle toplu halde istasyonda beklerken, 65 yaş ile beraber vagonlar tıkışıyoruz 24 dakika tren bekledikten sonra öyle işte gidip geliyoruz çok şükür. ölmeyiz inşallah. almanya'da iki kişi toplaşmaso yasak biz izban istasyonlarında neyse. sonra kafası atar hiç çalışmaz falan bunada şükür.

he birde izban duruyor, gecikiyor, erken geliyor falan da o konular ayrı.

(bkz: izban)
  • 16 mart gunune kadar cafede calisiyordum.2300 tl maaş ve sigorta yok.sosyal devletimiz sayesinde işsiz kaldim.cebimde faturalari odedikten sonra 3 paket sigara parasi kaldi.işe gidenler siz virusten ben açliktan ölürum.