• devlet sokağa çıkma yasağı ilan edip dışarıya kafasını uzatanı vurmadıkça sayısı oldukça çok olan grup olacaktır.
  • haşmetli iki bakanımızın, tebessümlü ve dingin şekilde icra ettikleri konuşmadan anlaşıldığı üzere özel sektör çalışanları gündemlerinde ve ilgi alanlarında yoklar.yarın biz yine paşa paşa işe gideceğiz yarın.
  • başlığı yanlış açılmış kişilerdir.

doğrusu 26 mart 2020 işe gitmek zorunda bırakılan kişiler olmalıdır.

burada gidiyorum diyen kişilerin patronları evlerinde oturmaktadır. devletin aciz kaldığı durumda böyle şeyler normaldir.

almanya gibi masaya 765 milyar euro koyabiliyor musun? koyabilsen dış borcun olmaz ya benimki de soru işte...
  • türkiye de devletin bir halta yaramadığını gösteriyor. yazık bize.
  • 26 mart'a işyerinde girerek aralarına katıldığım topluluk.
    (bkz: gece vardiyası)
  • ben. patronda geliyor bu arada.

toplu taşıma + servis ile gidip geliyoruz. izban sağolsun istasyonlarda da bolca bekliyoruz. heminde toplu halde. neden?

tren seferlerini 24 dakikaya çıkarmış. hemde indirimli saatlerde. bilgiyi kim verdiyse 19 dan sonra işten dönen olduğunu düşünememiş. üstüne güvenlikleri 65 yaşı gayet güzel izbana alıp bi güzel sohbet ediyorlar. sonra biz böyle toplu halde istasyonda beklerken, 65 yaş ile beraber vagonlar tıkışıyoruz 24 dakika tren bekledikten sonra öyle işte gidip geliyoruz çok şükür. ölmeyiz inşallah. almanya'da iki kişi toplaşmaso yasak biz izban istasyonlarında neyse. sonra kafası atar hiç çalışmaz falan bunada şükür.

he birde izban duruyor, gecikiyor, erken geliyor falan da o konular ayrı.

(bkz: izban)
  • şube banka calisanlari. her gün yazıyorum. her gün gidiyorlar. vatandaşta şubede. harika !!!
  • 1 saat uzakliktaki is yerime servis degil arabayla gidecegim :/
  • devletin koruyamadığı insanlar. virüsün ne kadar yayılmacı olduğunun farkında değiller. virüslü bir kişi demek bir fabrika yemekhanelerindeki 500 kişi de 14 gün sonra virüslü demektir.

bu kararı verdiğinizde iş işten geçmiş olacak. italya da bu kararı geç vermişti hergun 650-700 ölü ile ne kadar kötü bir karar olduğunu görüyoruz.

dünya sağlık örgütüne göre enfekte sayısı test edilenlerin 10 katı. yani 25 bin vaka var ülkemizde. bunların 2500 u biliniyor geri kalan 22500 ise her sabah toplu taşıma ile ise gidiyor. herkes 1 kişiye bulaştirsa 1 hafta sonraki sonucu düşünün.

ayrıca test edilen kişilerin %10 u pozitif çıkmaktadır. test sayısı gelismis ulkelerdeki gibi 20 binlere çıktığında her gün 2000-2200 yeni vaka açıklayacağız.

home ofis çalışabilenler bile patron zoruyla ise gitmektedir. evinde çalışması ile işinde çalışması arasında fark olmayanların gitmemesini sağlayın en azından. üretim dursun istemiyorsanız da üretimi dönüşümlü çalıştırın
  • üretim olmadan gelecek olmaz diyerekten canımız pahasına yine gidiyoruz.
hesabın var mı? giriş yap