şükela:  tümü | bugün
  • şube banka calisanlari. her gün yazıyorum. her gün gidiyorlar. vatandaşta şubede. harika !!!
  • 1 saat uzakliktaki is yerime servis degil arabayla gidecegim :/
  • devletin koruyamadığı insanlar. virüsün ne kadar yayılmacı olduğunun farkında değiller. virüslü bir kişi demek bir fabrika yemekhanelerindeki 500 kişi de 14 gün sonra virüslü demektir.

bu kararı verdiğinizde iş işten geçmiş olacak. italya da bu kararı geç vermişti hergun 650-700 ölü ile ne kadar kötü bir karar olduğunu görüyoruz.

dünya sağlık örgütüne göre enfekte sayısı test edilenlerin 10 katı. yani 25 bin vaka var ülkemizde. bunların 2500 u biliniyor geri kalan 22500 ise her sabah toplu taşıma ile ise gidiyor. herkes 1 kişiye bulaştirsa 1 hafta sonraki sonucu düşünün.

ayrıca test edilen kişilerin %10 u pozitif çıkmaktadır. test sayısı gelismis ulkelerdeki gibi 20 binlere çıktığında her gün 2000-2200 yeni vaka açıklayacağız.

home ofis çalışabilenler bile patron zoruyla ise gitmektedir. evinde çalışması ile işinde çalışması arasında fark olmayanların gitmemesini sağlayın en azından. üretim dursun istemiyorsanız da üretimi dönüşümlü çalıştırın
  • üretim olmadan gelecek olmaz diyerekten canımız pahasına yine gidiyoruz.
  • patron kendini evde izole etti. biz üretime devam ediyoruz. siparişler de akıyor. demekki firmalar açık. işe gidip geldikçe virüs işi bana çok sıradan gelmeye başladı. doğal seleksiyoncu oldum.
  • meşajını aldım cevdet kardişim ben de saglıkli ve güjlü bir türkiye için ohalimle beraber işe gidiyorum.
  • metrobüs ve tramvay kullanarak tekrardan bu insan ben olacağım, işimiz allah’a kaldı.
  • birazdan avrasya tüneline 35 lira ödeyerek godaman çocuklarının ferrarilerine benzin olacağım.

5 aylık bebeğim ve hastalıkla mücadele eden eşimin hiçbir önemi yok , yeter ki paşaların çarkları bozulmasın.
  • patronlarımız kendini karantinaya aldı. yakında üretim ve proje müdürü de kendini korumaya alır ve böylece tüm fabrika işçilere kalır diye düşünüyorum. uzaktan yapılabilecek bir işe sahipken kendini izole etmiş patronumuzun "burası istanbul mu ya, hükümet karar almadıkça rutinimizi bozmayacağız" açıklaması insanı hayretler içerisinde bırakıyor. canımızın üretilen ürün ya da geliştirilen teknoloji kadar değeri yokmuş gerçekten.

daha genç olduğum için virüs bulaşsa bile grip gibi atlatabilirim diye düşünüyorum. ama gelecekte çocuklarıma "tüm dünya kendini izole ederken kendime ait bir birikimim olmadığı için sağlığımı hiçe sayarak her gün işe gittim." demek zorunda kalacağım. sanırım onlara verebileceğim en büyük birikim yapma tavsiyem bu olacak. çünkü eğer köşede az biraz birikimim olsaydı 1 dakika bile beklemezdim istifa etmek için.

tanım: kendi ohalinizi ilan edin diyen hükümetin unuttuğu ya da umursamadığı insanların kelle koltukta ve hangi psikolojik şartlarda işe gittiklerini gösteren başlık.
  • ben. ozellikle bizim gitmemiz isteniyor zaten. vardiyali calismamiza da izin yok.

resmen ölüme davetiye