*

şükela:  tümü | bugün
  • ysk'nın az önce aldığı karar. chpli ceyhan belediye başkanı kadir aydar'ın mazbatası iptal edilmiş.

kaynak
  • sabıkası olduğu için gerçekleşen iptaldir.

seçim öncesinde sabıkası olduğunu bilmiyormuş içişleri bakanlığı, niye onay vermişler adaylığına?

ülke ülke değil tımarhane.
  • chp bu adamın çeşitli suçlardan yargılanmakta olduğunu veya geçmişte hüküm giydiğini biliyordu. seçimden önce bile elli tane haber çıktı hakkında. fakat bile bile aday gösterdiler. al işte... koskoca chp, ceyhan'dan sicili tertemiz birini çıkaramadı mı aday gösterecek?
  • aday gösteren chp yönetimi sabıkası olduğunu bilmiyormuymuş? ceyhan gibi bir ilçe üstelik, adana merkezle yarışır. neden fırsat verdiler? alıklığın cezasını biz çekiyoruz.
  • bunları çok fena kaşıntı tuttu sanırım. bu kadar hengame arasında yaptıkları ancak bununla açıklanır.
  • bir sürü soruyu da beraberinde getirmiştir. "chp suçu olduğunu bilmiyor muydu?" demek yerine, "ysk adaylığını neden onayladı?" diye sormak lazım. o zamanlar ysk ne iş yapıyordu? 12 yıl önce işlediği suçlar bile iptal gerekçesi olarak gösterilmiş. işinizi doğru yapıp en başında seçimlere girmesine engel olsaydınız ya.
  • sabıka o kadar problemse bazılarının da hapis yattığını hatırlatmak gerekir. tabii bu ülkede kanunlar sadece muhalefete karşı uygulanır. iktidar istediği kadar kanunsuz davranabilir.

t: skandal olay.
  • ceyhan belediye başkanı kadir aydar’ın ysk tarafından mazbatasının iptali ile başkanlık koltuğundan alınması olayı.

gerekçe ise 12 yıl önce işlediği suçlardan dolayı ceza almış olması. ulan adama sormazlar mı seçimden önce araştırmadınız mi ? diye.
  • aydar'lar aile olarak adana'nın kavgası gürültüsü içinde önemli yere sahiptir bunu kimse inkar edemez ancak mazbata iptal olduysa yazık oldu. kadir aydar şimdi ysk aleyhine tazminat davası açsa haklı. madem seçime giremiyordu ilk başta iptal etselerdi. adam o kadar masraf yaptı etti.

o değil kadir aydar çok güzel iş çıkarıyordu ceyhan'da. adam gecenin bir yarısı asfalt makinasının üstüne çıkıp yol yapımının başında duruyordu. üzüldüm adına. belediye inşallah hdp'nin eline geçmez şimdi. ceyhan'a yazık olur.
  • koronavirüs paniğininden yararlanılarak yapılan hukuksuzluklardan biri daha.

aynen böyle devam. adım adım bitiriyorsunuz kendinizi.