şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: sakin ol champ esprisi yapan hayvanları görüyorum.
    bu insanlar ölümün kucağına terk edilmiş insanlar. senin gündem yaratıp, buna tedbir alınmasını sağlaman gerekiyor bir insan olarak.
    soytarılığın lüzumu yok.

iyi izleyin bu videoyu
    size diyorum size. şu ünlülere video çektirip, evde hayat var dedirtenlere diyorum.
    bu videodakiler, bizzat sizin belirlediğiniz o jest dolu asgari ücretle emeği sömürülen insanlar.
    sarayına saklanan zat; zerre utanacak mısın acaba bunu izleyince?
    eve kapanmak da yetmez, ayrı ayrı odalarda oturun diyen sağlık bakanı; senin söylemek istediğin bir şey var mı bu videoya?

bu adamlar evlerinden çıkmazlarsa, açlıktan ölürler.
    hadi böyle bir günde bile çalıştırıyorsunuz, bari tedbir alın allahsız herifler.
    bu insanların canlarının sizin için hiçbir kıymeti yok orası belli.
    siz onları insan olarak bile görmüyorsunuz, emeği sömürülen ve sizin yandaşlarınızı zengin etmek için birer araç onlar.
    kafalarında birer baret, ağızlarda maske, ellerinde eldiven bile yok.
    adım atacak yer kalmamış ve önlerine koyulmuş birer tabldot yemek.

yakarsa dünyayı garipler yakar.
  • herhangi bir olumsuz görüntü göremediğim videodur. sabrediyorlar ve dua ediyorlarsa korunmak mümkün koronadan. baret de takmışlar üstelik!
  • “işçilerin ve fakirlerin anasını sikeyim havuzlu, büyük bahçeli evlerinde parası bir kaç sene hiç azalmayacak zengin ünlülerimize bir şey olmasın” anlamına gelen #evdekal ve #hayatevesığar kampanyaların nasıl dalga geçer şekilde olduğunu gösteren video.
    devlet kendilerinin aç kalmayacağının garantisini verse bu süreçte kim giderdi oraya?
    böyle yapay önlemlerle virüs mirüs azalmaz, millet aç kalıyor bir gün çalışmazsa.
    en kısa sürede diğer ülkeler gibi “işinizi ve parayı dert etmeyin biz sizi koruruz” demesi gerekiyor ülkenin, samimi bir şekilde.
  • neden kendi ohallerini ilan etmemişler ki ?
  • adeta şımarıklık içeren video.
    yahu hacı sabancı, burak özçivit falan hep evde. hayat eve sığar diyorlar bu insanlar koca evlerinde yapacak şey mi bulamıyorlar. allah bilir bunlar hasta olunca da hükümet bir şey yapmadı derler. yazıklar olsun.
  • sorsak bütün tedbirler alınmış derler sorsak halkı rahatlatmak adına gereken ne varsa yapıyoruz derler. konuşmalar başka olanlar başka maalesef.
  • garipler ancak kibrit yakar. ekmek yer, çocuk yapar ve ölürler. dünyayı yakacak cesaret onlarda yoktur. muhtemelen içlerinde epey kronik hastalığa sahip işçilerin korona virüsüne karşı tedbirsiz çalıştırılmasıdır.
  • fakir, emekçi kesimin kimsenin sikinde olmadığını gösteren video.
  • her işçiden aylık 1 yevmiye kesmeye devam eden sendika tarafından çekilen video.

edit: biliyorum her sendikanın 1 yevmiye kestiğini. demek istediğim bu ay kesilmesin ne olur? otelleri mi batar?