şükela:  tümü | bugün
  • kulağına mı fısıldadı amın feryadı!! kaynak versene?!?

edit: başlık sahibi kaçmış, her an başa kalabilir..

tanım: bir adet kendini bilmezin üstüne oturduğu kaynağı ile yaptığı sallamasyon tahmini..

ben de inanmıyorum açıklanan rakamların gerçekliğine ama, youtube videosu ile de kaynak gösterip insanları paniğe sevk etmek de doğru gelmiyor.. panik atak hastası insanları da düşünelim lütfen bu tarz başlıklar açarken..
  • bu bilginin kaynağını merak ettiğim hededir. çeşitli haber kaynakları ve mecralarda ilgili bir haber bulamadım.
  • böyle bir haber mevcut link

kaynak ne kadar güvenilir bilinmez.
  • kaynak cumhurbaşkanı demiş gençler cumhurbaşkanımızın üstünden daha büyük kaynak olur mu hiç.
  • kaynak: whatsapptan gelen merhaba arkadaşlar bir tanıdığım diye başlayan sesli mesajdır

edit: youtube linki gelmiş sayı doğruymuş
  • gözlerini bir saniye promterden ayırmadan nasıl da okuyor. bir milyon kişi yazsalar onu da teklemeden okur büyük ihtimal. gerçek sayı 8554 ise yine düşündüğümüzden iyiymiş durum.
  • malesef o rakam ne hic bilmeyecegiz kimse bosuna kıvırmasın.o rakam cok degisik bir rakam ama neyin rakamı acaba.
    cok iyi niyetle, test yapılıp sonucu beklenenler(gozlem altına aldık diyor) diyecegim.ozaman test sayısı tutmuyor.
  • pozitif olmayan vaka hastanede izlenmiyor, negatifse eve postalıyorlar, daha doğrusu ciğer filmi çekip " bir şey yok ciğerler iyi " sonuç da negatif gelir diyip eve yolluyorlar. sen kendini karantinaya alıyorsun.
  • "8554 vakayı hastanede takibe aldık, bunlardan 797 kişi tamamen iyileşip taburcu olurken 4603 kişiden numune alınarak ileri tetkik yapıldı, covid-19 teşhisi konulan 1872 kişinin tedavisine devam ediliyor "

8554 kişi covid-19 pozitif çıkan kişi sayısı değil, covid-19 şüphesiyle takibe alınan kişi sayısı. yani bakanın verdiği sayılarla çelişmiyor.

düzeltme: başlığı açan arkadaş pozitif vaka sayısının 8554 olduğunu yazmıştı.
  • ilk entry gözlerimin önünde uçuruldu, ne için neden?

kaynak olarak aşağıdaki videonun 3:55'deki sayısı verilmişti;

https://www.youtube.com/watch?v=ouklwdfm4ng