şükela:  tümü | bugün
  • şu an fonda bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete çalıyor, neler olacak beklemedeyiz.

yaz okulu nedir bilmeyen beni son sınıfta yaz okuluyla tanıştıracak gibi bir açıklama oldu. keşke biraz daha detaylı yapsalardı açıklamayı zira kafamızı daha fazla karıştırmış oldular. ortada bir sürü soru işareti var.
  • bu başlık altında bile vakıf üniversitesi eleştiriliyor. zaten çok kötülermiş de şimdi bedavadan geçeceklermiş. bir vakıf üniversitesinde okuyorum ve bu haftanın başından beri tüm derslerim online eğitim üzerinden verilmeye başladı hiçbir aksaklık yaşamadan. devlet üniversitesi kötüleyici değilim ama hala çoğu üniversitenin uzaktan eğitime başlayamadığını biliyorum. umarım kimse mağdur olmaz özellikle son sınıf öğrencileri. sınavlar hakkında da daha önce kendi okulum vizeler için online sınav, ödev veya sistem üzerinden görüntü mikrofon açık şekilde sözlü yaparak bir sınav yapacaklarını söylemişlerdi. finallerin ise örgün olacağı. şu an için bir açıklama yapılmadı fakat muhtemelen yine aynı şekilde olur. sadece finalleri okulda yaparak temmuz ağustosa ertelerler diye düşünüyorum. edit: bölümüm gereği uygulamalı herhangi bir dersim yok.
  • olacakları söyleyeyim:

online olarak sikindirik bir eğitim verecekler. sonra bizi peşpeşe sınavlara sokacaklar veya ödev+sınav yapacaklar. sınavlarda bir çok kişi rezil olacak çünkü her bölüm slayt, çalışma kağıdı vs ile idare edilmiyor. eğer öyle olsaydı akademisyenlerin gerekliliğini tartışırdık.

bir de her seferinde öğrenciler dert etmesin sakin olsun demezler mi? ulan bir kere sadece bir kere öğrenci yanlısı olduğunuzu görsem rahatlarım ama siz sadece cebinizi ve işinizi umursuyorsunuz.