706 entry daha
  • bende katılıyorum
  • birgün değil. açıklama gelene kadar hergün.
  • hastanenin facebook sayfasında da yayınlanan basın açıklamasına 40 küsur tane sahte profilin methiye düzdüğünü yazmış birisi. sonrasında bu yorumlar silinmiş.

ilgili yorumların ve yorum yapanların ekran görüntüsünü de tek tek almış aynı kişi. o ekran görüntüleri:

https://yadi.sk/d/1burzx5z3jz2dr

ekran görüntülerini paylaşan kişinin mesajı da hastanenin facebook sayfasında:

https://www.facebook.com/ozelkoruhastanesi
  • up up up!
  • sanıyorum ki, ne yazık ki, ilk gün için çok da başarılı olamamıştır.

başarısız olunmasına öfkelenmek yerine, belki de düşünmemiz gerek: neden insanlar, bir protesto için bile, bir gün boyunca, bu mecrada "yazmadan" edemiyorlar? bir gün boyunca kendini neden tutamadı insanlar; "protesto"yu mu umursamadılar, yoksa burada yazabiliyor olmak belirli bir boyutun ötesinde önem mi kazanmış?

güzel bir sosyal deney oldu sanırım, alttan alta. salt bu yanıyla bile, gözlemlemeye değer bir vak'a izliyoruz.
  • survivor 2017 başlığında bugün yazılan tüm entry'leri sırayla önce seri eksileyerek ardından yazanları engelleyerek daha da ileri götürdüğüm eylem.

ulan altı üstü bir günlüğüne basit bir dayanışma eyleminin yapılmaya çalışıldığı bir günde bile halen daha şu aptal program hakkında paragraflarca analiz kasıp entry giren embesiller var.

şimdi bu yazarların diğer entrylerini okumanın neye faydası olabilir arkadaş.
    adam hala gelmiş vay filancanın götü büyüdü, beriki çok kilo aldı iyice semirdi, yok ona su verdiler besliyorlar bunları, vay bu böyle dedi bıdı bıdı. yeter ulan yeter.

aralarında "arkadaşlar yapmayın bu yarışma bu kadar ciddiye alınacak bir program değil, harcadığınız zamana, emeğe yazık" minvalinde entryler giren bir kaç duyarlı yazar dışındaki tüm entry giren hödükleri engelledim. darısı maç ve dizi başlıklarına.

yemin ediyorum artık gına geldi şuraya her girdiğimde sayfalarca aptal aptal maç-yarışma-dizi konuşan, saçma sapan anket dolduran, troll başlıklarını şişiren yazıları görmekten, gerçekten tiksindim.
  • dün giriş bile yapmadım, siz de sözde değil özde yapın şu işi bir daha girmeyin sözlüğe biz çaylaklarda bir an önce yazar olalım.
  • bir işe yaramayacağını düşünsem de yine de katıldığım eylem. ekşi sözlük'te hangi eylemin bir yararı oldu, aynı tas aynı hamam sürüp gidiyor işte. bir tek toplu entry silinme durumunda tırsmıştı yönetim. yoksa değil bir gün yazmamak dün entry girmeyen o kadar kişi yazarlığı bıraksa yine umurlarında olmaz. sözlük kalitesiymiş, sözlüğün değeriymiş umurlarında değil, çaylak listesinde o kadar adam var yazar yapar geçerim çok da tın kafasında adamlar.
  • bence 41 tane sahte facebook hesabı açmak ayrı bir başlığı hakediyor: (bkz: 41 tane sahte facebook hesabı açmak)
  • entry girmemek yerine sürekli "250.0000254777" ya da "abdfhuh" şeklinde başlıklar açarak sol frame'i çürütmek, eylemin pasif direnişten, aktif caydırıcı direnişe dönmesini sağlar.
13 entry daha
hesabın var mı? giriş yap