şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir yılda 4 servis giriş konusu tüketici kanunlarında geçerli bir konudur.bunun dışında ilk 6 ay içerisinde donanımsal bir arıza sözkonusun ise doa( dead of arrival) kapsamında ürünün değişim hakkı vardır.
  • samsungun genel servis politikası 'bir daha bizden ürün almayın kardeşim' üzerine kurulu ama ne yapıyoruz gidip gidip buluyoruz o samsung marka ürünleri ve paramızla rezil oluyoruz.tüketici hakem heyetine git kardeşim ve para iadesi iste git kendine bir ipad al keyfine bak.
  • ilk 180 gün içerisinde üründe donanımsal arıza tespit edildiği takdirde ürün doa kapsamında değerlendirilebilir. ilgili tabletin iki servis kaydında da yazılımsal işlem yapıldığı için işi yokuşa sürüyor olabilirler.

ayrıca , 4 servis kaydı olma şartı yeni yasa ile 2'ye indi. teknosa baya sallamış arkadaşımızı.

tek yol : tüketici hakem heyeti.

thh %99 oranda lehinize karar verecektir.
  • 1 yıl önce media markt mağazasından xbox one gamepadi satın aldım.

geçen ay gamepad bozuldu tabi bunda benim fıfa'ya olan ofkeminde payı büyük. sinirden kaç kez düşürdüm ben bile bilmiyorum. joysticklerdeki o deri kaplamalarda artık soyulmuştu.

tüm bunlara rağmen ürünü garantiye gönderdim hiçbir beklentim yokken adamlar direkt iade yaptılar ve sıfır xbox one gamepadi ile değişim sağladım. bahsettiğim gamepad 350,00-tl ve adamlar ürünlerinin arkasında durarak 1 yıl sonra direkt değişim sağladılar.

bu olaydan sonra teknosaya geçelim. bundan 6 7 yil kadar önce bana teşhir laptop'u sifirmis gibi satmaya çalışan bu elektronik mağazasına adımınızı dahi atmayin. ama benim aldığım tablet sıfır demeyin her şey olabilir bu adamlara asla güven olmaz.

rezalet puanım 10/7 geçmiş olsun.