*

şükela:  tümü | bugün
 • geçen yıl başımıza gelenlerin en fenası kadıköy'de feneri duman etmekti. biliyoruz; insan bazen kendi söylediği yalanlara inanmak ister. biz de kötü kadromuza, kangren olmuş yönetime, tadı kaçan tribün mevzuatına inat, bu
  galibiyette bir hikmet aramış, rıza'yı ve takımı bağrımıza basmıştık. kendi söylediğimiz yalana kendimiz inandık. ne yapacaktık ki?

  bu yıl fener maçına aynı korkuyla bakıyoruz . düşük kalan galibiyet ihtimalimiz bile bize doğru dürüst tat vermiyor, ya tekrarlanırsa her şey? yönetimin sırtını yaslayacağı bir koltuk çıkarsa işin sonunda?

  üzerine üstlük, şu meşum çarşaf da yok. gökçek'in lejyonu ankara'da müptelası olduğumuz zarı yırtıverdi. beş günde dikilmez ki mübarek... [achtung achtung! seksist alert! ] (bkz: fenerbahce kirmak uzereyken tanimlanan rekorlar)

  ne bir galibiyet ne de bir rekor bozumu için kadıköy'de olacağız. umutsuzluklarımıza, keyifsizliğimize, tatsızlığımıza, gayesizliğimize, usanmışlığımıza.. rağmen kadıköy'e gidiyoruz. 2600 kişi beşiktaş'tan karaköy'e yürüyüp maltepe vapuruna binerek iskeleye oradan kurbağlıdereye geçeceğiz. tahminen 3000 kişi oluruz sahte biletlerle.

  bu müsabaka, damağımızın kuruduğu, dilimizin paslandığı, sesimizin kısıldığı keyifsiz bir sezonda bile aynı şarkıyı söyleyeceğimiz bir müsabaka. siyahı beyaza, aşkı sevdaya harman edip kadıköy'e gitmemizin sebebi tek bir cümleyi tekrarlamak için:

  (bkz: beşiktaş sen bizim her şeyimizsin)

  edit: bu entry yazıldığı tarihte oğlan tarafının düğüne girişi yasaklanmamıştı.
 • dilim varmıyor ama eğer bu yönetimden kurtulacaksak bu seferlik fb ye yenilelim dediğim maçtır.
 • tigana'nın son açıklamarından sonra, ne yazıkki fenerbahçe'nin kazanacağını düşündüğüm karşılaşma.. ilk kez başımızdaki bir hoca, kadıköydeki fener maçı için bu kadar karamsar konuşuyor.. umarım birileri bu maçın beşiktaş camiası açısından önemini hatırlatır sayın hocamıza..
 • ottoman vampire'in beni beşiktaş tribününde yakamdaki kırmızı karanfilden, benim ise kendisini elindeki şu pankarttan [#4052360] tanıyacağım müsabaka.

  sefa "reis" bir panoptikon mudur ?
 • be$ikta$ taraftarlarinin -eger varsa- organizasyonlarinin bo$a gitme ihtimali olan mac. inonu'deki macta fener seyircisi alinmadigi icin fener yonetimi bu macta be$ikta$'lilarin gelmemesini istiyormu$, haklilar sonucta. bunun di$inda gecen seneki galibiyetin goturduklerinin getirdiklerinden fazla olmasi sebebiyle be$ikta$ taraftarinin galibiyet konusunda cok ta arzulu olmadigini du$unuyorum, arti olarak be$ikta$'in ligdeki konumu ve performansi ile fenerbahce'nin galibiyete olan ihtiyacı goz onune alindiginda $ahsen son yillardaki sonucundan en umitsiz oldugum mac diyebilirim bu mac icin. ama be$ikta$ bu sonucta, sagi solu belli olmaz...
 • mac gunu cooooook uzaklarda olacagimdan maalesef stadyumda seyredemeyecegim musabaka. pankart meselesine dair (bkz: #8425330).

  yoksa ben istemez miyim takimin taraftari livorno taraftari gibi olsun...
 • kadikoy'un tarih kokan betonarme yapilarinin da "giderildigi" mac olacaktir. zira, numaralinin da yikilip yerine yapilan fenerium tribununun tam anlamda noktalanmasi ile bu bakimdan tam kapasiteye kavusacak musabaka olacaktir. besiktas taraftarlarinin kadikoy'de olmasini bir tribun gelenegi olarak isterim. cunku onlar gelmezse bu zaten alaninda hicbir bilgisi olmayan cokca yonetici ile ilerki donem maclari icin ornek teskil edebilir. besiktas tribununde uzeri ciplak coplarla saldiriya ugramis biri olarak -ki, bunun sebebinin de orada olmamizi istemeyen besiktas tribunlerinin "vali istifa" sesleri ile susledigi bir gercektir- yine de tribun durusu adina onlarin orada olmasini isterim. ayrica, yine son birkac yildir kadikoy'de uyguladigimiz koreografi goruntulerimiz bu musabakada da devam edecek, tribunde renkli goruntuler ve kadikoy'de bir bayram havasi olmazsa kisacasi bir derbi havasi yaratilmazsa olmaz. yine mactan once nazli'da icilecek, kartonlar tasinacak, pankartlar acilacak ve maraton ustten (bkz: kfy) haykiralacak: "tribunlerde, hep dillerde..."
 • şimdi aldığımız habere göre maça beşiktaş taraftarının alınmamasına karar verilmiştir.
  istanbul valiliği ilk maçta fenerbahçe taraftarına yapılan kısıtlamanın bu maçta da uygulanmasına karar vermiştir.
 • fenerbahçemizin farklı galibiyetiyle bitecek olan karşılaşmadır.
 • tribüne alınmayacağımız müsabaka olacak bu.

  oysa beşiktaş formasıyla, yani kendi takımımızın formasıyla, gidecektik.

  *