• öncelikle olayın soruşturulması ve kamera görüntülerinin toplanması beklendiği için üzerinden bu kadar süre geçmiş olmasına rağmen şimdi başlık açabiliyorum.

olay yeri: konya - samsun yolu ankamall karşısı, samsun yönü
    olay saati 06:30-07:00 arası
    çarpan araç: beyaz vw transporter

çok sevdiğim yakın arkadaşım sabah işe gitmek üzere evinden çıkıyor. kendisi dolmuştan inip karşıya geçip servisine biniyor her sabah. ancak bu sefer ne karşıya geçebiliyor, ne işine gidebiliyor... konya yolunda akköprü mevkiinde ankamall avm'nin tam karşısında samsun istikametine gitmekte olan bir sürücü arkadaşıma çarpıp kaçıyor. oradan geçen vatandaşlar yol kenarında yatmakta olan arkadaşımın cansız bedenini görüp polise ve 112'ye haber veriyor ancak iş işten geçmiş... geride onu sevenleriyle birlikte, biri 4,5 yaşında, diğeri 15 aylık iki çocuk bıraktı arkadaşım…
    arkadaşımın eşi (-ki o da çok yakın arkadaşımdır, hatta benim vesilemle tanıştılar öyle diyim) şikayetçi oluyor. zaten olmasa da kamu davası açılacak. çarpıp kaçan kişi ise 2-3 saat sonra yaptığı şeyin farkına varıp gelip teslim oluyor. ancak ortada ne bir kamera görüntüsü, ne bir mobese görüntüsü var. bu yüzden davanın sağlıklı ilerleyebilmesi adına, olayı gören birilerini belki bulabiliriz diye bir sosyal medya kampanyası başlattık.
    ekşi sözlüğün gücüne güvendiğim için arkadaşımın izni ile buradan da duyurmaya karar verdik. gören, duyan, yakınlarından birileri görmüş olan belki vardır.
    olayın haberini ve kampanya twitini paylaşıyorum. bana da buradan her zaman ulaşabilirsiniz. doların sürekli zirve yapması haberlerinden fırsat bulursa bu başlığı da lütfen yukarıda tutmaya çalışalım.
    twitterdaki mail adresine veya bana sözlük üzerinden ulaşabilirsiniz...

olayın haberi

kampanya twiti
  • umarım aradığınızı bulursunuz, geride kalanlar için çok zor bir durum.
  • öncelikle (bkz: up)

kaza anında yakınlarda olayı gören birileri olsaydı mutlaka yardım etmeye çalışırlar ya da yardım çağrısında bulunurlardı diye düşünüyorum. (artık bunu bile yapmayacak duruma geldiysek, vay bizim halimize.)

olay yerinde kamera olmayabilir ancak yolun devamında mutlaka çarpıp kaçan aracı kayıt altına alan bir kamera vardır diye düşünüyorum. yolun devamındaki kamera kayıtlarına ulaşılabilirse kazaya sebep olan araç ile aynı zamanda, aynı güzergahta ilerleyen araçların plakalarından olayı görmüş kişilere ulaşılabilir belki.

çarpıp kaçan sürücünün teslim olduğu bilgisi ilk entryde paylaşılmış. ifadesinde olayla ilgili ayrıntıları da anlatmış olmalı.

geride kalanlara sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor elimden. yaradan yardımcıları olsun. mekanı cennet olsun genç annenin.
  • kendisi yakın bir arkadaşımın arkadaşı , kazayı ilk günden duymuştum ve çok üzülmüş , çok etkisinde kalmıştım .
    umarım tez zamanda yardımı dokunacak birileri bulunur.
    başınız sağolsun , kalanlarına sabır diliyorum.
  • ankaratrafik instagram sayfasındaki yorumlard “dolmuşla geçerken gördük” gibi bir ifade var ama kaza anı mı sonrası mı bilmiyorum. mobildeyim çok detaylı inceleyemedim ama belki işe yarayabilir.
  • 26 temmuz perşembe sabah saatlerinde orada olmadığım için yardımcı olamadığım şahit araması.

ancak sabah esenboğa'ya giden veya gelen birçok araba olacağından, olaya muhakkak şahit olan birileri bulunabilir diye düşünüyorum.

allah geride kalanlara sabır versin.
  • olayin takribi saatini de bilsek çok iyi olur.

burada kamera olmaması mümkün değil! ankara emniyet müdürlüğü orada yahu!

supheli belli. olay saat aralığı belli. şüphelinin aracı belli.
  • başınız sağ olsun. allah yakinlarina sabir versin.

gozlerim doldu, bu bildiginiz trafik teroru. bir beyin fakiri, nasil baska bir insanin canina boyle kolay kiyabiliyor bu kadar kolay mi ulan. umarim en buyuk cezayi alir. aldigi ceza hic bir sey degistirmeyecek, geri getirmeyecek olsa da umarim basina daha kotuleri gelir. ki kacmasa belki carptigi kisinin hayati kurtulabilirdi, bu yuzden ayri cezalandirilmasi gerekir soforun.

umarim sahit bulursunuz, her sey gonlunuzce olsun.
  • kalanlara sabır diliyorum.
    (bkz: yukarı)
  • adalete olan inancım sıfır ama belki bir işe yarar.
hesabın var mı? giriş yap