şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kendisinden bi bok olmaz
  • yüksek lisans ya da doktora yapıyor olabilir.
  • 4 yıllık bir zımbırtıdan mezun olup iş bulamayıp tekrar üniversite okumaya başlamış olabilir.

edit: (bkz: ben)
  • okulunu nasıl, neden uzattığı; doktora öğrencisi ya da 2. üniversitede olup olmadığı, okumaya para bulup bulmadığı önemli olmayan daha da önemlisi kimseyi ilgilendirmeyen bir insandır.

bu ülkede yaşıyordur, bu ülke yasalarının izin verdiği bir şekilde okuyordur ve "devletten" sağlık hizmeti alabilmek için kimine göre az kimine göre çok bir parayı ödemesi zorunlu tutulacaktır.

"yemişim devlet hastanesini, bu kadar para vereceğime özel sağlık sigortası yaptırırım ulan" deme şansı da yoktur.

okuduğu okul; 26 yaşına kadar okuduğundan dolayı ;yaz okulu, katlı harçlar gibi paraları alırken hiçbir sorun çıkarmayacak ama sağlık hizmeti vermeyecektir.

bunların yanında bir de sözlükte adamlığıyla veya ilerideki kariyeriyle ilgili atıp tutan malların yazılarını okuyacaktır.

imza: 24 yaşında bir üniversite öğrencisi
  • böyle bir tanimlama yaparsaniz, karsilik olarak "sana ne lan yarraaam!" diye bir cevap alabilirsiniz.
  • türkiye'nin iki ivy league üniversitesinde art arda lisans eğitimi almayı hedeflemiş öğrencidir. iş hayatında da başarılı olacağı öngörülmektedir.
  • neden hala bitirememiş sormadan yargılanmaması gereken öğrencidir, ne biliyonuz adam neden bitiremedi, sıkıntı nerde, atıp tutuyosunuz. evet amına koyim benim bu...
  • lisansın hazırlık sınıfı harcını ödemek için geceleri bisikletle aluminyum kutu topladığım yaştır.
    doktoramın bitmeye yaklaştığı şu tarihte sık sık tebessümle anarım "bu yaştan sonra" yapamazsın edemezsincilerimi*.
  • geçen sene bu zamanlar bendim bu öğrenci. benden bi bok olmadı evet, ama mimar oldu. çok da iyi oldu.
  • almanya'da okuyor olabilir. 32 yaşındaki üniversite öğrencilerini de gördük, 26 neymiş. hey gidi diplom, neyse ki artık yok.
23 entry daha