• kendisinden bi bok olmaz
  • yüksek lisans ya da doktora yapıyor olabilir.
  • böyle bir tanimlama yaparsaniz, karsilik olarak "sana ne lan yarraaam!" diye bir cevap alabilirsiniz.
  • neden hala bitirememiş sormadan yargılanmaması gereken öğrencidir, ne biliyonuz adam neden bitiremedi, sıkıntı nerde, atıp tutuyosunuz. evet amına koyim benim bu...
  • lisansın hazırlık sınıfı harcını ödemek için geceleri bisikletle aluminyum kutu topladığım yaştır.
    doktoramın bitmeye yaklaştığı şu tarihte sık sık tebessümle anarım "bu yaştan sonra" yapamazsın edemezsincilerimi*.
  • geçen sene bu zamanlar bendim bu öğrenci. benden bi bok olmadı evet, ama mimar oldu. çok da iyi oldu.
  • almanya'da okuyor olabilir. 32 yaşındaki üniversite öğrencilerini de gördük, 26 neymiş. hey gidi diplom, neyse ki artık yok.
  • aşağıdakilerden en az biri olan kişi:

- tıp okuyan öğrenci.
    - lisans eğitimini bitirmiş ve üstüne master yapan öğrenci.
    - okulunu uzatan öğrenci.
    - üniversiteye geç başlamış öğrenci.
  • avrupa'da sayisi azimsanmayacak kadar cok fazladir. insanlarin okumayi, bir seyler ogrenmek icin yaptigini, calisma hayatinda daha fazla para kazanmak icin yapmadigini bilenlerin isidir.
  • 213 liraymış sana giren çıkan ne hacı? evet 26 yaşındayım üniversite son sınıf öğrencisiyim. üniversiteyi 4 senede kazandım birde hazırlık okudum.
hesabın var mı? giriş yap