149 entry daha
  • --- spoiler ---

eli elime değdi de hem ben yandım hem kendi,
    bize kimse karışamaz ağamız çok efendi!

--- spoiler ---

nedendir bilmem aklıma bir anda bu dizeleri getiren iddia.

neden acaba?!
  • ohal var iflas etmek yasak o halde. ben demiyorum yasalar böyle.
  • doğru çıkmasını ümit ettiğim haber . diğeri için (bkz: galericilerin iflas etmesi)
  • panige gerek yok.

reis ohal'i 3-5 sene daha uzatirsa, isteseler bile iflas edemezler.
    yeni turkiye'nin ilerlemesini cekemeyenlere de kapak olur.

bu arada iflas edemeyen bu gotverenlerin piyasaya taktiklarindan birikmis vergisine kadar her borcunu biz oderiz ama olsun. almanlar ucuncu havalimanini cok kiskaniyorlar.
  • umarim gercekten batarlar. hep biz mi zorluk cekecegiz? biraz da insanlari keruz yerine koyan bu niteliksiz mutayyyid tayfasi patlasin.
  • şükürler olsun bee . yahu şu köyde çifçilik yapıp ardından bağı bahçeyi satarak o parayla "bilgisiz" bir şekilde (bilgilileri varsa hakkını yiyemem) , göstermelik belgelerle apartman diken kekolara son darbe olsun . bu işi layığıyla yapıp da işçilerin paralarını ayarında yatıran , efendime söyleyeyim mimarından mühendisine , iç mimarına kadar en ufak işlevsel ayrıntıyı gözden kaçırmayacak bir ekiple çalışan şirketlerin artık egemen olması lazım . misal ;bizim evin karşısında yeni bir apartman diktiler ulan tekmelesem 15 katlı bina üstüme yıkılacak sanki bu kadar kalitesiz bir inşaat olamaz , bir de dışına o kadar özen göstermişlerki dıştan bakınca insanda " kaliteli bina " algısı oluyor ama aslında kesinlikle rezalet . bu densizler hem depreme dayanıksız hem zerre işlevi olmayan hem de evin maliyetinin 7827327 katına ev satıyorlar ve ortalıkta bmw , mercedes , audi gibi alman arabalarıyla gezip yakası açık gömlek , elde tesbih , paçalar kıvrılmış şeklinde nargile kafelerde , barlarda cirit atıyorlar . sonra da caddelerde turlarken "ulan ülkenin yarısında bmw var ama hala dolar 4 tl *mk " diyoruz.
  • bunu şimdi söylemek önemli değil, keşke daha öncesinde bunu yaşasaydık. belki daha güzel kalırdık. bir taraftan da bakınca bir insanın iflas etmesi iyi bir şey değil. keşke bu kadar çok olmasalardı iflas etmek yerine.
  • içim mi pis anlamadım ki.”inşallah batarlar” diye düşünürken kendimden nefret ettim bi an.geçen yaz maltepe dolaylarında(deniz falan görmüyor bi özelliği yok yani) bir satıcıyla görüştüm.nette 58 metre kare eve(2+1buarada) 670000tl fiyat çekti bana.o günden sonra inşaat sektörüne bakış açım değişti.şimdiye kadar yediklerine saysınlar beter olsunlar inşallah! hem böylece garibanında yatacak bir oda alma ihtimali artar belki.
  • türkiye'de müteahhit kaydı tutulmadığı için anlamsız olan söylemdir.

yeni şirket kuruluşlarında smmm'ler müşterilerine "müteahhit de yaz." sonra yetki belgesi al tavsiyesi verirler. ilerde müteahhit olmanın zorlaştırılacağı dedikodusu sebebiyle bu tavsiyeyi sunarlar. yetki belgesi alanların kaçının sonra gidip inşaat yaptığı muammadır.

bu nedenle mahalle marketçisinden, oto tamircisine; ticaret veya sanayi odasına kayıt yaptıran çoğu şirket "doğuştan müteahhittir."

sektör de zor durumda falan değildir. şu anda türkiye'de en iyi para kazandıran sektördür.
  • müteahhitler ile birlikte dükkan sahipleri de batsın inşallah. adamlar sanki manhattan'daymışcasına fiyat biçiyor allah'ın bağdat caddesi'ne. ben birkaç sene içerisinde miami'den ev alırım be o paraya. bir kere gittiğim bir café'ye bir daha gidemiyorum bunların aç gözlülüğü yüzünden. bi' kendinize gelin.
519 entry daha
hesabın var mı? giriş yap