şükela:  tümü | bugün
  • 19 ağustos cuma günü başlayan rezalettir. internetimiz bir anda çalışmamaya başladı ve tarayıcılarımızda 192.168.1.1 yazan bir sayfaya yönlendirildik. bu sayfada kullanıcı adı ve şifre girerek birkaç forumdan okuduklarımla sorunu çözmeye çalıştım. olmadı. çağrı merkeziyle görüştüm, bunun üzerine bana arayüz sayfasında birkaç işlem yapmam gerektiğini söyledi, önceki yaptıklarımın aynısını yapmış oldum. her neyse sorun yine çözülmeyince teknik ekip göndereceklerini söylediler. ertesi gün (cumartesi) bir teknik eleman eve geldi, ve modeme bir kalem yardımıyla reset attıktan sonra aynı sorunun devam ettiğini görünce modemin bozulduğuna kanaat getirdi. yeni modem alacaksınız dedi, garanti kapsamında mıdır falan filan düşünürken çağrı merkezini tekrar aradım, müdürlükten alınacağını söylediler. müdürlüğe gittim; eski modemi verip yenisini alırken -çok şükür garanti kapsamındaymış- bu arada sona ermekte olan sözleşmemi yenileyip yeni bir paket yapmaya karar verdim. burası benim aptallığımdı sanırım, çünkü sorunu kolayca çözdüklerini düşünmüştüm. neyse eve döndüğümde modemi bağladıktan sonra otomatik kurulum yapmaya çalıştık. olmadı. bu sefer kılavuz yardımıyla manuel kurulumu denedik. yine olmayınca çağrı merkezini aradık. onların desteğiyle de bu sorun çözülmedi. teknik ekip yönlendireceklerini söylediler. ben biraz sinirlenmeye başlamıştım çünkü yine aciliyetini belirtmeme rağmen 48 saat içinde çözeceklerini söylüyorlardı. neyse, ekip iki gün sonra ancak geldi. geldiklerinde tek yaptıkları şey yine kurulum yapmaya çalışmak oldu. beceremediler. gerekli yere yönlendireceklerini söyleyip gittiler. tekrar mesaj gelmişti 48 saat içinde çözülecek diye. bunun üzerine çağrı merkezini arayıp nasıl bir süreç işletildiğini sordum. sorunumun modemin ip almaması olduğu nereden kaynaklandığını bulması için gerekli birimlere sorunu aktardıklarını söylüyorlardı. bu arada bana gereksiz sorular sormayı da ihmal etmediler. modeminiz vdsl uyumlu mu biliyor musunuz, hipernet kullandığınız için modeminiz vdsl uyumlu değilse bu sebepten kurulamıyor olabileceğini söylediler. müdürlüğe gidip eski modemimi verip yenisini alırken herhalde benimle ilgilenen personel uyumlu bir modem vermiştir değil mi? perşembe günüydü sanırım, çağrı merkezini tekrar aradım arıza kaydımı kapatıp yeni arıza kaydı oluşturacaklarını söylediler nedenini sordum kaydın süresi dolmuş denildi. yine işe yaramaz konuşmalar sonucunda telefonu kapattım.
    bu süre zarfında twitterdan da ttnet'e ulaştım dm'den telefon numaramı alıp en kısa süre içinde arayacaklarını söylediler. ne sürpriz ki arayan falan olmadı.
    dün (cuma) tekrar çağrı merkezini aradım ve sorunun aciliyetini bir kere daha dile getirdim, müthiş çabalarla bir yetkiliye bağlanmayı başardım ve onunla görüştüm bana bugün (cumartesi) içinde teknik ekipler tarafından dönüş yapılacağını söyledi ve saat 16:00 itibariyle ne arayan var ne bir şey. tekrar çağrı merkezini arayıp dün konuştuğum yetkiliyle görüşmek istedim ısrarla kendileri yardımcı olmak istediler, kabul etmemem üzerine yetkilinin beni yarım saat içinde arayacağını söylediler. ve beni 8 gündür ilk defa ttnet aradı. cuma günü konuştuğum yetkili mesaide olmadığı için başkasıyla görüşmek zorunda kaldım ve bana tek söyleyebildiği şey kaydınızı oluşturdum ve notunuzu düştüm oldu.

bugün 8 gün oldu, internetim hala yok. çağrı merkezinde sanırım 6 müşteri hizmetleri temsilcisi ve 3 tane de yetkili ile görüştüm. bana papağan gibi tekrar ettikleri şeyler dışında bir şey bilmiyorum. teknik ekipler ile çağrı merkezi arasında dehşet bir iletişim kopukluğu var, ekipler eve geldiklerinde nasıl bir işlem gerçekleştirdiklerine dair hiçbir not düşmedikleri için müşteri temsilcileri sorundan bihaber. bana modeminizin arayüz sayfası açılıyor mu gibi saçma sapan sorular sormaya devam ediyorlar.
    pazartesi günü yeni imzaladığım sözleşmeyi iptal etmek için müdürlüğe gideceğim.
  • okurken ağladığım rezalet.
  • normal olaylar. ttnet'in normali rezalet zaten. geçmiş olsun. bugün yarın bi rezalet başlığıda da ben patlatacağım. üşengeçlikten kurtulabilirsem.
  • okurken zorlandığım rezalet.

paragraf nedir nasıl kullanılır.
  • internetim yok diye gidip sözleşme yenilemek nasıl bir kafa arkadaş. bonzai çekmeden dolaşmıyor musunuz amk.
  • gündoğumunda eşzamanlı başlamıştır.