şükela:  tümü | bugün soru sor
 • önedit: başka arkadaşları da mağdur etmişler. (bkz: kitapalalim.com)
  moderatör arkadaşlar başlığı degistirirlerse çok güzel olur.

  arkadaşlar, ablam buradan çocukları için 7 serilikkitap sipariş ediyor 67 liraya. seri eksik geliyor kitapevini arıyor ilgilenicez, eksik kitapları göndericez, paranızı iade etcez gibi cevaplar veriyorlar farklı zaman dilimlerinde fakat bir türlü bu sorunu cözmüyorlar.
  ablam en sonunda sorunu çözmek için ısrarla arıyor, paranızı da iade etmeyecez, kitapları da göndermeyeceğiz gibi tepkilerle karşılaşıyor.
  ben de aradım bu sorunu çözmezseniz önce sosyal medyaya sonra da tüketici haklarına başvuracağımı söyledim. bana " ne yaparsan yap odun, adam ol" gibi yanıtlar verildi.bu da gönderdikleri mesaj

  bu nasıl bir aymazlık ya? ablam ki ülkedeki birçok insan gibi kitap satın alabilecek durumda değil. takı eşyaları satıp üç beş kuruş biriktirip çocuklarına ingilizce set alıyor, bir dünya sorun yarattığın yetmiyormuş gibi hakaret de ediyorsun.
  mesele artık para değil, bunlar nasıl olup da bu kadar alcalabiliyorlar? onca yoksulluğa rağmen nasıl bu kadar vicdansız ve haysiyetsiz olabiliyorlar?

  edit: çaylak arkadaşların da yazılarını okudum onlara da hitaben;
  arkadaşlar yapmayın, ülkede 1 tane kitap adı bilmeyen velilerimiz var, bu insanlar sırf çocuklarını mağdur etmemek için elinden geleni yapıyor. nerden bilebilir ki sitenin güvenilir olup olmadığını? bilmez diye cahilce vurgusu yapıp geçilmez. öğrencilerimin anne-babalarına ta 2007 nin kitaplarını satan yayınevleri, internet siteleri var. tamam, biz biliyoruz ama bilmeyen mağdur mu edilsin.

  edit 2: arkadaşlar amacım gercekten para yahut eksik kitapları almak değil. benim kitap okumayla ilgili hassasiyetlerimi başka entrylerimden okuyabilirsiniz.
  zaten bu ülkede kitaba ulaşmak, okumak zor. bir de bu insanların küçük düşürmeleri...
  mağduriyetimi anlatmamın bir nedeni de böyle insanların başkalarına sorun yaratmalarını istememem.

  bazı yazar arkadaşlar tepki gösterdi ozelden böyle rezalet mi olur diye. rezaletlerimizin seviyesi o kadar düştü ki magdur eden, hakaret sarf eden, hukuksuz işler çeviren insanların söz ve eylemleri yanında yüzeyde ve sığ kaldı. üzücü.

  mutlu son editi: şirketin patronlarından rıza bey aradı, nezaket ve tevazuyla sorunu çözeceklerini iletti. dilerim artık hiçkimse buna benzer sorunlar yaşamaz.
  ekşi sözlük ahalisine de yürekten teşekkür ederim.
 • kitapçı değil oto galericilerin sebep olduğu rezalettir.

  kitap satan bir yerin müşteriyle konuşma üslubu şok edici.
 • hayatında bir kitap bile okumayan insanlar ticarete atılıp kitap satarsa olacağı bu.
 • yukarıda durması gereken rezalet
 • göl kitap nedir? nereden bulup alışveriş yapıyorsunuz böyle siteleri?
 • sorunu çözmedikçe göl'e maya çalmaya devam edecek işletmedir. bekliyoruz bakalım çözecekler mi?
 • rezaletin duyulması ve yayılması için, başlıkta ilgili firmanın web adresinin yazılmasını gerektiğini düşünürüm. kitapalalim.com adresinden online kitap satışı yapan firmanın yol açtığı rezalettir.
 • kimdir nedir bu adam, işlettiği dükkan nerededir adı nedir. gerekli işlemleri yapmak lazım.
 • (bkz: up)lanması gereken başlık.
 • utanmazlıktır. yukarıda da belirtildiği gibi hem hatalı hem de küfürbazdır..

  (bkz: up)