• kadıköylüler toplanın, çareyi söylüyorum.

boğa'da toplanıp hırsız var diye bağırıyoruz. 5 dakika içinde gelen tomalar sayesinde duşumuzu, çamaşırımızı, bulaşığımızı hallediyor, artan suyu da leğenlere dolduruyoruz.

hadi bakalım #occupyiski
  • avrupalaşma hayaliyle yola çıktık.
    tam iran oluyoruz derken,
    bir anda kendimizi afrika'nın ortasında bulduk.
  • salaklık amk. ne diyeceğimi şaşırdım bu olanlara. bir de taşşak geçer gibi gösterdikleri saat olunca üç saat ileriye atıyorlar. saat geliyor yine güncelleme.

kafem var ufak bir tane, su veriyorlar ama gece veriyorlar, haliyle ondan da yararlanamıyorum.

karşım kurutemizlemeci, adamlar su gelecek diye sipariş alıyo ama su gelmiyor, siparişler birikiyor yine de kodumun suyu gelmiyor. adamlar kaç yıllık müşterisinden laf yiyor durduk yere. en son kafası attı gitti sucudan 20 tane damacana aldı koydu makinelere içme suyuyla çalıştırdı amk. durduk yere kaç lira patladı adama.

yan tarafım kasap, adam elini bile yıkayamıyor, dükkandan çıkamıyor amk. bir tavla hevesi vardı ondan da mahrum kaldı garibim.

güzellik salonu direk milleti goygoyluyo, batağa falan kuruldular. susuz iş dönmüyor pek.

benim de minik bir kafe, ama ne bulaşık yıkayabiliyorum ne temizlik yapabiliyorum. hava da yağmurlu gelen giden çamurlu geliyor, haliyle benim dükkanda bombok.

hepsini siktir ettim, bütün esnaf sıçacak yer arıyor arkadaşım. 50 yaşında toptancı açık tuvalet bulamıyor. herkes kapamış tuvaleti. gelen geçen sövüyor ama bu halk arsız bunu göre göre daha da çok oy veriyor.

la belediyeci arkadaşlar siz napıyonuz ? sene olmuş kaç, istanbul'un en gelişmiş ilçesinde 1 aydır 100 metre yol kazamıyor belediye, 3 günde su yollayamıyor belediye.

zaten yol çalışmasının neden eylül ayında yapıldığını kabullenemiyorum amınakoyim. dolmuşçularla her gün o trafiği çektikçe küfürü basıyoruz. nedir la bu çektiğimiz sizden ? bir de sokaklara koymuşlar polisler milleti darlıyor. yatacak yeriniz yok amk.
  • büyükşehir belediyesi'nin sebep olduğu kesintidir. kadıköy belediyesi ile alakası yoktur. aksini iddia eden puşttur.
  • suyu kadıköy belediyesi'nin kestiğini iddia eden zihniyeti de gördük sayesinde. azıcık aç, araştır, oku be. hiç olmadı iski'nin açılımına bak.

bu arada harbi harbi artık korkutmaya başlamıştır. su sesi diye mırıldanmaya başladım, halüsinasyon görmeye başlayacağım yakında.
  • beni hasanpaşa camii'ye tuvalete yollamıştır. sffsf. ıyy hiç bi yere de değemedim ama tuvaletteki "pasifim yerim var 27 yaş altı arasın 05.." yazısı dikkatimi çekti. "cayır cayır yanan amımı birisi pohpohlasın 05.." yazana inanmadım çünküsüm kızlar erkeklerin tuvaletine giremezler.
  • an itibarıyla caferağa mahallesinin musluklarından iğne iplik su gelmektedir.

istanbul büyükşehir belediyesi'nin yetki ve sorumluluğu altında olup beş gündür giderilemeyen, 300 mm'lik boru arızasından kaynaklanan kepazeliktir.

akp'li büyükşehir belediyesinin açıkça gideremediği, beceriksizliğinin ayyuka çıktığı bir durumda kadıköyünü, kadıköyünde yaşayanları ve kadiköy belediyesini laiklikle, chp'lilikle, hatta dinsizlikle suçlamak da bu suçlamayı yapanların cehaletini açıkça gözler önüne sermektedir.

bugüne kadar hemen her olayda yaptığınız yorumlar doğrultusunda yekten bir de ben dile getirmek isterim:

hem su katılmamış cahilsiniz hem de sosyopatsınız. bir de söyleyince kızıyorsunuz.

son dakika editi: 20:19 itibarıyla halen aynı iplik kalınlığında turuncu sıvıyla muhatap olduğumuz hede.
  • hayatimi siken kesinti. bulasiklari icme suyuyla yikadim, sirf tuvalete girebilmek icin karsiya gectim, uc gundur dus alamadim.

dun gece saat 6'ya kadar elimde havluyla bekledim, ondan onceki gece de beklemistim. orospu cocuklari.

(bkz: su an agliyorum biliyor musun)
  • beni kedime ozendiren hadise. adam ne guzel yalanarak kendini temizliyo, kuma yapiyo kakasini cisini... insan olmak zor zanaat..
    unutmadan; allah belani versin iski!
  • hiçbir yerde, ilgili hiçbir çağrı merkezinde, erişilebilecek hiçbir kişide arızanın nerede olduğuna dair bilgi bulamadığım "sözde" bir arızadan kaynaklanmaktadır.

nerede bu kesintinin kaynağı olan arıza? bu soruya cevap verebilen bir tek yetkili yok. gecenin şu saatinde hala oraya buraya telefon ediyorum, hiçkimsenin, arızanın yerine dair bilgisi yok.

bu işin sonu çok kötü olacak, benden söylemesi.
hesabın var mı? giriş yap