• mobilyaları değiştirmeyi düşünürken bu başlığa denk geldiğim iyi oldu. ürününün satış sonrası desteğini veremeyen firma ile işim olmaz.
  • birebir aynı sorunu yaşadım ama benimki rezalet olarak değil memnuniyet olarak sonlandı hem de 2 kere.
    ilkinde yıkadığım kılıf çekti fotoğraf çekip gönderdim aynı gün dönüş oldu yeni kılıflarınızı gelip alabilirsiniz diye, aldığım gün garanti yeniden başladı 2 yıl süreyle.
    2 yılın sonunda renk solması yaşadım yine fotoğrafla sorunu bildirdim yine değişim talebi olumlu cevap aldı.
    bakalım 2 sene sorun çıkacak.
    bir güzellik daha: fişini kaybettiğim halde ikea kart kayıtlarımdan fiş nüshasını bulup değişimi sorunsuz gerçekleştirdiler.
  • 4/10 puan verdigim rezalet. ekspertizin uzerinden ne kadar gecmis belirtilmemis. ikea sorunla ilgilenmis mi ilgilenmemis mi belirtilmemis. hikayedeki tek bilgi koltugun renk atmasi. ha ikea problemi cozmez cipcizlak ortada birakir o zaman derim rezalet gibi rezalet.

bu arada... anacim o duvar rengi ne oyle? kafaniz dumanliyken mi sectiniz ne?
  • özetle 2014 yılında aldığı ikea kanapelerini solduğundan şikayetçi yazar beyanı. fazla bile kullandığını düşünüyorum. zaten cevap olarakta o kılıfların garantisi 2 sene cevabını almış. yani kendi etmiş kendi bulmuş yazar. ikeadan ıvır zıvır alınır. koltuk yatak dolap falan macera aramıyorsanız girmeyin hiç...

edit: bu arada kumaştan anlarım biraz işim gereği. döşemelik kumaşlar çeşit çeşit olmakla beraber dandik ürün kullanımında 2-3 senede tüylenme olağandır. özelikle az kullansanız bile güneş ışığına mağruz kalması kumaşın kendi kendine durduğu yerde renk solmasına yol açar. bu özellikle perdelerde çok olur.
  • ulan biz de aldık bunlardan. 2 sene sonra bu hale geleceğini bilsem almazdım.
  • (bkz: yeteeeeeeerrr)
  • ne kadar rezilmişiz de rezaletlerimiz bitmiyormuş gibi resmen. insan %40 araç vergisini umursamayıp aldığı çekyatın sorunuyla alakalı başlık açıyor ve insanlar bunla alakalı yorum yapabiliyor hayret gerçekten... valla hiçbir şekilde sorununuzu okumadım, çokta umrumda değil açıkcası ikea'dan aldığınız hangi ürün kaç para ne kadar umrumda da degil açıkcası ne bokunuz varsa yiyin iki vidanız çikmadı diye utanmadan başlık açabiliyorsunuz ayıp. bu firmanın çağrı merkezi var ilgili mail adresleri var ayrıca sikayetvar.com diye bir site varken gerçekren siktirip gidin artık ya valla siktirip gidip yeter ya.
  • yazar malzeme kalitesinden yakinmis, malzeme kalitesizliginin yaninda operasyonal olarak da rezalettirler; ozellikle buyuk bir esya aldiysaniz vay halinize; cunku kendileri dunyanin en kotu nakliye ve montaj sistemine sahiptir, ustelik calisanlari musterilerini umursamaz, empati yapmaz, dahasi cekinmeden yalan soyleyebilirler.

(bkz: 6 ekim 2017 ikea rezaleti)

yasadigim rezaletten dolayi sinirden soylemiyorum bunlari, gercekten gevsek bir firmadir, sektorde tek oldugunun farkindadir, bu yuzden umrunda degildir.
  • aynı koltuğun aynı kumaşına sahip olan birisi olarak, bu kumaş cinsinde sorun olduğunu düşünüyorum. bu sene katologlardan kalktı bu kumaş. benimki de 1 yıl üzerinde debelenmeyle tüncük tüncük oldu .
    en yakın zamanda ben de garanti için başvurmayı düşünüyorum. umarım üretim hatası olan bu kumaşları çok zorlamadan iade alırlar.
    ikeadan pişman mıyım diye sorarsanız değilim. sitelerdeki yamyam esnafa domalmadım. hiç değilse bir şekilde karşımda muhatap olabileceğim birilerinin olduğunu biliyorum.
hesabın var mı? giriş yap