şükela:  tümü | bugün
 • maliye bakanı naci ağbal tarafından şu anda açıklanan zam.. pardon güncellemelerdir

  2018 yılı itibariyle;

  şans oyunu çekilişlerinden elde edilen gelirden alınan vergi yüzde 100,

  binek otomobillerin motorlu taşıtlar vergisi yüzde 40,

  üçüncü dilimdeki gelirler için gelir vergisi yüzde 11,

  finans sektöründe kurumlar vergisi yüzde 10 oranında artıyor...

  bu zamları duyan vatandaş sigarasını yakmadan önce iyice düşünsün zira bundan sonra sigara kağıdından özel tüketim vergisi alınacakmış.

  su veren itfaiyenin hortumunu...
 • belli bir kitle tarafından ''müjde'' olarak okunan açıklama. zira bu arkadaşlar için ne kadar zam yapılırsa yapılsın, ''ohh yarasın devletime'' havası esmektedir
 • finans sektöründe kurumlar vergisi %20'den %22'ye yükseltilmiş.
 • bu millete yakışır.. çünkü bu millet kendisini ..kene aşıktır. hadi hayırlı olsun..

  hüloooğğğ..
 • kimse yine sesini çıkarmaz. kim ödüyo olum bu vergileri?
 • vergiyi ödeyen beyaz yakalılar ve kurumsal şirketler, haliyle inşaat firmalarına bişey olmuyor.

  gidiyorum ev fiyatı soruyorum 575 diyor, sonra kredi kaçına çıkıyor diyorum 120 diyor. lan rayiçi 150 gösterip 150 üstünden vergi ödüyorsun. aradaki para ekonomi dışı. oh ne güzel dünya.
 • milletin yarısını çok sevindirecek gelişme. eminim %50 bu zamlara ödül olarak 2019'daki yerel seçimlerde ve başkanlık seçimlerinde rte'ye istediği oyları hiç düşünmeden verecektir. zaten düşünerek verselerdi biraz saçma olurdu.
 • gelir vergisi 3. dilimi %27'den %30'a yükseltilmiş. 5000 tl brüt maaş alan birisi 3. dilime girdiği eylül ayından itibaren 1147 tl yerine 1275 tl gelir vergisi ödeyecek, 750 tl sgk primi ve 40 tl civarı damga vergisi de cabası. sikmeye doyamadılar.

  akboyların ecevit'in zam açıklamasını paylaşmasını bekliyorum. hadi gencolar maaşınızı bu vergilerle biz ödüyoruz o nedenle paranın hakkını verin.
 • allahın yer yüzündeki gölgesinin maliyeden sorumlu sekreteri naci ağbal'ın ağzından akan baldır.

  "2018 yılından itibaren, tarifede yaptığımız değişiklikle, üçüncü dilimdeki gelirler için uygulanan yüzde 27 oranını yüzde 30'a çıkarıyoruz."

  ne kadar güzel, ne kadar kolayca değil mi canlar? ücretliye tak diye gelir vergisi sok, aynı haberde yer aldığı üzere finans şirketlerinin kârından daha fazla vergi kesecek düzenleme getir! ne güzel, değil mi? çiftlik amına koyayım, çiftlik! bu değişiklik olursa anayasa mahkemesine gidilmesi gerekir, ama onun da kolayı var değil mi sayın sekreter? ver khk'yi gitsin. o zaman dava yolu da kapalı, değil mi?

  finans şirketleri çok mu kâr ediyor sizce? hayır, sıkı sıkıya kontrol edildikleri için kârlarını "gizleyemiyorlar". ama üretim şirketleri, kobiler, esnaf devamlı vergi kaçırabiliyor; çünkü kontroller aşırı zayıf. sen neden kâr etmediğini ya da azıcık kâr ettiğini söyleyen reel sektöre, kobiye, esnafa dalmıyorsun da sıkı sıkı kontrol ettiğin finans kesimine eşitsiz uygulama ile çöküyorsun? çünkü popülistsin, çünkü diğerlerine karışmak oy kaybı getirir, değil mi sayın sekreter?

  ama az yapıyorlar, hepimizi siksinler. hem de çatır çatır.

  editle not: ayrıca, akboyların inanmadığı ekonomik krizin içinde olduğumuzu gösteren 10 numara 5 yıldız, yeni model 5 nisan kararlarıdır. birkaç sonraki adım banka hesaplarına el koymaya kadar gider, benden söylemesi.