• (bkz: başlık parsellemek) için gelmiştim ama üstteki arkadaş benden önce davranmış. askerlik yerimin belli olmasını istediğim sonuçlardır.
  • sabırsızlıkla beklenendir. gidersem ekim'e, gitmezsem ... bir dahaki celp dönemine.
  • bu dönemde kesin olarak beklediğim sonuçlardır. bir an önce yapalım bitsin şu hadise. önümüze bakamıyoruz.
  • diyorlar ki 20 eylüle kadar işlerini halledenler 6 ekime de çıkabilir doğruluğu var mı? yoksa 6 ekim listesi kesin ve biz yarını mı bekleyeceğiz?

başvuru tarihi 15 eylül. yoklama ve muayene işlemleri halledildi.
  • 19 eylül işlemleri halletmiştim. çıktığı taktirde herkese benden çay.
    not:yarın bu girdi çıksada çıkmasada düzenlenecektir.

edit: galiba çıkmadı koduğumun şeysi şuan böyle "sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı."

edit2: çıkmadı hıamına.
  • erken çıkma taktiği e-devletten belge alma işlemiyle doğru orantılı olduğunu düşünüyorum. yani siz e-devletten başvuruyu ne kadar önce yaptıysanız sistem sizi o kadar erken gönderiyor.
  • bugün itibariyle açıklanması beklenen sonuçlardır.
    bakalım yine 6 ekim celbi gibi 40bin kişi alabilecekler mi yoksa ilk grup gibi normal asker celbine denk gelineceği için 10-15bin arası mı alacaklar.

edit: 13bin kişi alabildiler.
    demek ki bu şekilde normal asker celplerine denk gelinen zamanlarda 10-15 bin diğer zamanlarda 40-45 alacaklar.
    kabaca bir hesapla 300 bin kişi daha gidecek olsa kasım'dan sonra minimum 10-12 ay daha sürecek bedelli askerliğin tamamlanması.
  • "sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı." uyarısıyla karşılaşıyoruz. bakan çıksın kasıyor

edit: sorun giderildi, "sistemde kayıtlı sınıflandırma sonuç bilginiz bulunmamaktadır." a geri döndük
  • saat 10-11 gibi açıklanması muhtemel sonuçlar.

edit: 55. mknz. kırklareli merkez

edit2: arkadaşlar vallahi trol değil.
hesabın var mı? giriş yap