şükela:  tümü | bugün
  • benim gibi 6 eylül 2018 bedelli askerlik celp sonuçlarında kendini göremeyip heder olan çoğu kişinin yüzünün güleceği gündür.

(bkz: başlık parsellemek)

edit: e ama sokacam yapacağınız işe ha. alın artık gidelim dönelim be.

edit2: 13.555 kişi alınmış. zor gideriz biz bu sistemle.

edit3: işi bırakacam, bırakamıyorum. yeni işe başlayacam, başlayamıyorum. sözlenecem, sözlenemiyorum. koyarsın insanları sıraya, 1 ay sonra veya 1 yıl sonra, gideceğimiz zamanı biliriz. böyle şans eseri çıkacaktı diye beklemek kadar abes bir durum olamaz.

edit4: tekrar deneyiniz derken şimdi teknik arıza ekranına geçti. ha gayret oğlum.

edit5: 4.celp dönemi başvuruların tamamlanmasına müteakip duyurulacaktır. bahsettiği tamamlanma 3 kasımsa sıçtığımızın resmidir.

edit6: çıkmadı. sizin de yapacağınız işin de içine tüküreyim.

edit7: (#81693830) ben işlemlerimi 28 ağustos'ta tamamladım. bu adama çıkıp bana nasıl çıkmıyor biri bana izah etsin. yazarlık onay algoritması gibi mi işliyor bu celp sırası?

edit8: (#81695078) al. bu da bir başkası. demek ki sıra falan yalan dolan anasını satayım. mal gibi bekliyoruz keyifleri ne zaman bizi seçer diye.
  • (bkz: başlık parsellemek) için gelmiştim ama üstteki arkadaş benden önce davranmış. askerlik yerimin belli olmasını istediğim sonuçlardır.
  • erken tarihte işlemlerini tamamlayıp ilk iki celpte ismi çıkmayanları kudurtan sonuçlar. 13 ağustosta işlemleri tamamlayıp yoklama yaptırmama rağmen ilk iki celpte ismim çıkmadı. askerlik durum belgesinde tecil 30 eylülde bitiyor. yani bu celpte çıkmazsa tsk kendi eliyle bakayaya düşürecek alayımızı.

edit: aydın 1. jandarma eğitim tabur komutanlığı çıktı.
  • geçtiğimiz hafta işlemleri tamamladım bakalım ne olacak

edit: çıkmadı

herkes kütük paylaşıyor da kimse doğum yılını paylaşmıyor. benim gördüğüm 92 li yok mesela hiç. acaba sıralama bu şekilde mi gidiyor 89>90>91>92>93 doğumlular gibi ?
  • bu dönemde kesin olarak beklediğim sonuçlardır. bir an önce yapalım bitsin şu hadise. önümüze bakamıyoruz.
  • diyorlar ki 20 eylüle kadar işlerini halledenler 6 ekime de çıkabilir doğruluğu var mı? yoksa 6 ekim listesi kesin ve biz yarını mı bekleyeceğiz?

başvuru tarihi 15 eylül. yoklama ve muayene işlemleri halledildi.
  • 19 eylül işlemleri halletmiştim. çıktığı taktirde herkese benden çay.
    not:yarın bu girdi çıksada çıkmasada düzenlenecektir.

edit: galiba çıkmadı koduğumun şeysi şuan böyle "sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı."

edit2: çıkmadı hıamına.
  • merak ettiğim birsey var. bedelli yapan arkadaşların tertipleri nasıl oluyor ?

mesela askerliği ben yakın zamanda yaptım. ve yemin töreninde ‘1998-1 tertibi ve 370. kısa dönem tertibi’ diye anons edildik. gerçekten de ben 370. kd idim ve benimle başlayan uzun dönemler 1998-1 diye geçiyordu.

bedelli askerlik yapan arkadaşlar icin celp ve tertipleri nasıl belirleniyor ?
  • "sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı." uyarısıyla karşılaşıyoruz. bakan çıksın kasıyor

edit: sorun giderildi, "sistemde kayıtlı sınıflandırma sonuç bilginiz bulunmamaktadır." a geri döndük
  • saat 10-11 gibi açıklanması muhtemel sonuçlar.

edit: 55. mknz. kırklareli merkez

edit2: arkadaşlar vallahi trol değil.