şükela:  tümü | bugün
 • meali: 'evleri boşaltın, rahat rahat soyalım' olan iddiadır.

  edit: hatırlatmakta da fayda var:

  madde 213- (1) halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak amacıyla hayat, sağlık, vücut veya cinsel dokunulmazlık ya da malvarlığı bakımından alenen tehditte bulunan kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

  kahin editi: başlık başa.
  https://eksiup.com/p/zq186067fb7w
 • biri kadın biri erkek iki farklı ses kaydı dolanıyor whatsapp ta. 99 depreminde de whatsapp olsaydı allah bilir ne muhabbetler dönecekti diye düşündürür.
 • ya kardeşim deli misiniz. panik yapılmaması için söylenmemesi ne demek? insanlar uykularında ölsün mü istiyorlar?

  depremi bu kadar net bir şekilde tahmin edecek bir teknoloji yok henüz. yemin ediyorum gezi zamanındaki "3 gün daha dayanırsak hükümet düşecek, kesin bilgi yayalım" diyen insanlardan farkınız yok ya. yahu okuduğunuz her şeye inanmadan önce iki saniye durup düşünün ya. bir de tetikte olmakta fayda var yazmış. kardeşim zaten bütün şehir tetikte şu an. ne garip insanlarsınız ya.
 • yarin "deprem olur"a superbetin 2.75 oran veriyor. gayet guzel bi oran bence.
 • teknoloji gelişmiş ama kafalar hep aynı, 99 depreminde de aynı söylenti kulaktan kulağa yayılmıştı, şimdi de whatsapp'tan yapılıyor.
 • 99 depreminden bir kaç gün sonra babam akşam üzeri eve bir hışımla girip şöyle demişti ;
  ''bursadan deprem geliyormuş kalkın, gidiyoruz ''

  evden çıkmamızla anasınınki gibi bir kalabalığın içinde bulmuştuk kendimizi, binlerce insan geceyi parklarda geçirmiştik .

  deprem olmuşmuydu ?
  hayır
 • hurafenizi sikeyim. bu kafayla bu ulkeden bi sikim olmaz vol.4382928282
 • ya abicim böyle bişey olabilir mi ?! burası zimbabwe mi ? binlerce bilim adamı “deprem zamanını önceden bilmek teknik olarak mümkün değil” derken amcasının kaynı kandillide çalışan birinin hiç bi dayanağı olmayan böyle bi şey söylemesi nedir vahiy mi inmiş ? he şu doğru “uzun süredir bu fay ve fazlarında bu kadar hareketlilik yaşanmadı” evet ama bu gece saat bilmem kaçta deprem olacak demek değil ki?! ulan gelişmiş deprem ülkelerinde (usa, japonya vs) böyle teknoloji yok daha, bi kaç fav peşinde koşan sosyal medyacılara itibar etmeyin derim ben.
  ayrıca; sizce böyle bişey olsa şu an kapınızda devlet tarafından olağan üstü alarma geçirilmiş bi kolluk kuvveti olmaz mıydı sanıyorsunuz ?! panik yaratmak için söylemiyorlarmış diye bişey duydum; bilim adamları ne diyor biliyor musunuz ? “istanbulda olması muhtemel depremin 7+ olması durumunda maalesef bu alt yapıyla ölü sayısı milyonu geçer”. hani böyle bişeyin söylenmeme ve önlemi alınmama ihtimali yok onu diyorum.

  edit: hala mantığa değil bu salaklara inanan arkadaşlar varsa, şu an haberturku açın, türkiyenin en sağlam üç jeolojicisi anlatıyor “bunun zamanını bilebilecek adam bugün dünyanın en zengin adamı olurdu, inanmayın böyle şeylere”. o yüzden lütfen sallamayın böyle boş konuşanları.
 • insanlar mı daha kötü, doğa mı daha acımasız; kararsız bırakan iddia.
 • öyle söylentiler saçma. ditrianum daha mantıklı ihtimal veriyor saat ve yer veremiyor. ellerinde verilerle. tahmin edilir ama kulaktan dolma bilgilerle değil.