şükela:  tümü | bugün
  • israil'in türkiye üzerinden yaptığı yardımdır. silah ve mühimmat olduğu bilinen uçak türkiye üzerinden azerbaycan'a gitmekte.

k

k2

iddaa olduğunu söyleyen kaynak

ülkeler arasında dostluğun ne anlama geldiğini bu haber ile net şekilde anlıyoruz. rusya ve diğer balkan devletlerinin çoğu ermenistan tarafında olmasına rağmen israil yardımlarını durdurmuyor. keşke ülkemizin de böyle bir ortağı olsa. israil ile türkiye dostluğunun, türkiye lehine ortadoğuda neler katacağını az çok hepimiz tahmin ediyoruz.

edit: buradaki dostluk "ortaklık" anlamında kullanılmıştır.

ayrıca önemli olarak (bkz: #113559966)
  • israil yardım yapmaz, yatırım yapar.
  • bir aşağılama ve yaftalama yöntemi olarak "israil dölü" söylemini kullanan cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ı alkışlayanlar; şimdi israil'e mavi boncuk da dağıtırlar.

dönelim konuya.
    bu ticaret değil, renk göstermedir. rusya'da ermenistan'a silah yardım yaptı.
    burada amaç azerbaycan'ı desteklemekten ziyade, rusya'nın karşısında olduğunu gösterme eylemidir. ayağımı yere basa basa söylüyorum ki rusya ile dostluktansa israil ile müttefik olmayı yeğlerim. rus seninle oynaşır, ilk fırsatta da sırtını yere getirir.
    bunun defalarca örneğini yaşadık.
  • "israil yardım yapmaz, yatırım yapar." kimse kimseye yardım yapmaz zaten. ama şu an yatırım yap desen bir tane ülke bulamazsın. anca çin belki. o da sonu felaket

türkiye'nin bütün tankları, uçakları israil'de modernize olurdu. mühimmatlar israil'den gelirdi. silah ambargosu falan da dinlemezdi israil.
    yanlış anlaşılmasın, ben de israil'i sevmem ama sevmek başka, diş geçirene kadar iyi geçinmek başka. şimdi holohohoho bağırınca elimize ne geçiyor?
  • evet şimdi israili övelim
  • israilin zalim ve faşist bi ülke olduğu gerçeğini değiştirmez. filistinlilerin hakkını teslim etsinler, zaten kimsenin onlarla bi problemi kalmaz.
  • israilin bu arap, fars, laz, gürcü, ermeni coğrafyasında türkün tek dostu olduğunu unutmayın.
  • iran ermenistan'a destek verir suudi türk malını boykot eder mısır yunanların altına yatar hala ümmet diyorsunuz din diyorsunuz bırakın bu işleri yedi düveli karşınıza aldınız azcık politika yapmayı öğrenin bak israil azerilere yardım ediyor abd doğu türkistanı destekliyor sığ dış politika yürütmenin bedeli köşeye sıkıştırılmaktır.

rus ve araptan dost olmaz milyon kere bunu buraya yazarım abd ve israil ile dostluğa nato'ya sıkı sıkıya bağlı olmaktan başka yolumuz yoktur olmamalıdır da.
  • azerbaycan'ı yakından tanıyan herkes israil ile azerbaycan'ın arasının çok iyi olduğunu bilir. özellikle musevi azerbaycan vatandaşları bu bağda önemli bir rol oynarlar. normalde de israilden seri şekilde bir silah alımı yapıyorlardı, şimdi de yapıyorlar.

keşke biz de bizi her ortamda satan filistin i bıraksak da israil ile yeniden dost olabilsek. iki ülke de bundan büyük kazanç sağlardı.
  • yardim ve yatirim arasindaki farki bilmeyen yazar...