şükela:  tümü | bugün
137 entry daha
  • an itibariyle açıklanmıştır. 72-8 ile a almış bulunuyorum.
  • açıklanmış 85 puan ile vasat bir performans göstermişim.
  • 87.5 aldığım sınavdan 3 sene sonra girip 88.75 aldığım sınav. yine 90 yapamadım, anasını sikeyim böyle işin.
  • 77-3 ile 96.25'i vurduğum sınav.
  • arapçasından 75 aldığım sınavdır.

not: arapçadan 6 bin küsur kişinin girip yarısından fazlasının sıfır çektiği sınavdır.

arapça için çalışma metodum:
    1- her gün en az 5 metin okuyordum

2- bu metinlerin en az 2 tanesini tercüme ediyordum. kalan 3 tanesini tercüme etmeden okuyordum.

3- bilmediğim kelimeleri mutlaka not alırdım. kelime defterini de her gün sabah namazından sonra tekrar ederdim.

bahsettiğim çalışma 5-6 ay kesintisiz uygulanmıştır.
  • 86,25 ile gerçek bir ekşici olmadığımı öğrendiğim sınav.
  • geçen sene aldığım notu yükseltmek için sadece 5 gün çalışmıştım. aferin kendim sadece 5 puan yükselmiş.
    bu kutlu yolda böyle böyle yükseleceğiz!
  • sosyal medyada cıvık tavırlarla sınav kolaydı ya diye kafa siken eğitim kurumu sahipleri ve hocaları 2019 sonbahar yds ile bi karşılaştırsın bakalım sonuçları...

2019 eylül toplam sınava giren sayısı 56470, a seviye not alan sayısı 3336.

2020 eylül toplam sınava giren sayısı 79549, a seviye not alan sayısı 3478.

kişisel notlarım 2019 87,5 , 2020 83,75

buyurun sayın (bkz: ümit hoca) sınav zor mu kolay mı. istatistik anlayışınız da ingilizceniz gibiyse bilemem.
  • ilk kez girdigim, +50 puanin yettigi ama 47.5 ile bekledigimin cok altinda bir puan aldigim sinav.

bu sonucla eksi yazari olmayi haketmedigimi gormus oldum, onumuzdeki maclara bakicaz artik.
  • hiç çalışmadan girip 96.25 aldığım sınav. 3 soru da hatalı herhalde. yoksa ekşici yds’de yanlış yapmaz.
25 entry daha