şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayırlara vesile olmasını dilediğim dost israil ile yapılacak olan anlaşma.

  israil haaretz gazetesine göre türkiye, hamas'ın türkiye topraklarını kullanarak terörist veya askeri bir faaliyette bulunmayacağı taahhüdünde bulundu. ama diplomatik faaliyetler için türkiyedeki hamas büroları çalışmaya devam edebilir denildi.

  anlaşma uyarınca israil, mavi marmara baskınında hayatını kaybedenlerin ailelerine 21 milyon dolarlık tazminat ödeyecek.

  türkiye, gelecekte israil askerlerine açılabilecek davaların önünü kesmesi için bir yasa geçirecek.
 • dansöz siyasetinde son nokta, tornistan nedir kimler yapar?. yav hala bunlara biat edenlerin yanında mr. bean yada kemal sunal drama kalır valla.

  gazze ne oldu? yada rabia?

  bir sen var bende benden ileri...
 • beklenen bir anlaşmadır. akp'nin siyonizme yakın bir parti olduğunun ispatıdır.

  (bkz: 22 haziran 2016 şalom gazetesi erdoğan karikatürü)
 • coca cola, doritos falan alabilecek miyiz artık?

  önemli maddelerden biri bu olsa gerek.

  tanım: içeriği henüz tam olarak açıklanmamış anlaşma.
 • ahahahah...

  rte atar yapınca suçlu; orta yol bulununca, anlaşma sağlanınca da suçlu.

  şöyle demek geçti aklından biliyorum ben senin beynini: "hayır abicim öyle değil; ya o atarları yapmayacaktı ya da madem yaptı, hiçbir zaman anlaşma gibi olaylara girmeyecekti."

  böyle olsaydı da "kindar, uluslararası siyaseti, teamülleri bilmiyor; kişisel hırsları nedeniyle iki ülkenin arasının bozuk kalmaya devam etmesine neden oluyor." derdiniz.

  istersen bekle, yarın bir gün detaylar açıklansın, bir anla, ondan sonra goygoyunu yaparsın.
 • coca colami getirin
 • eğer yarın israil açık açık rte'nin dilinden düşürmediği özür dilemeyi gerçekleşirse helal olsun derim, eğer gerçekleştirmezse burayı editlerim.
 • iftarda kola içerek tüm müslümanların kutlaması gereken olay.
  şaka bir yana bir müslüman cemaati için yahudi düşmanlığına rağmen bu anlaşma yapılıyorsa islamın mezhep savaşının ne kadar derin olduğunu anlaşılıyor.
 • israil 'in açık açık özür dileyeceğini düşünen insanlarla paylaşıyor olmak bu toprakları baya bildiğin acı verici.

  he canım. bizzat israil cumhurbaşkanı çıkıp : biz hatalıydık. bi bok yedik . çok özür dileriz. malum şahıs haklı : biz öldürmeyi iyi biliriz . özür dileriz çok ama çok.

  diyecekmiş.

  anlaşma türk tarafının hamas ın türk topraklarında israil'e karşı herhangi bir eğitim ve faaliyete izin vermemesi üzerine kurulu. taviz (!) veren bizim başımızdakiler . bi de sembolik tazminat koymuşlar ki anlaşmaya malum şahısa oy verenler kendi çaplarında mutlu olsun. türkiye dir bu anlaşmaya şu an ihtiyaç duyan . israil değil.
 • bir şekilde orta yolun bulunması gerekiyordu.

  türkiye düşman sayısını o kadar fazla artırdı ki bu aralar yapması gereken, bir an önce israil ve rusya ile anlaşmasıdır.

  içimizde ki düşman sayısının çokluğunun bile farkında olmayan hükümet, bir an önce deli dumrul gibi davranmasını bırakarak, daha kucaklayıcı olması gerektiğini umarım anlamıştır.