şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ''erdoğan seçilmeden önce meydanlarda çay-simit hesabı yapıyordu ve 'senin zalim yönetimin bu millete bir çay ve simidi bile layık görmüyor' diyordu. şimdi 16 yıllık kesintisiz bir yönetim var; çay ve simit hesabını yine yapalım: simit 1.75 lira, çay 1,75 lira. 5 kişilik aile. sabah-öğle akşam 1 çay ve 1 simit tüketsinler. 1 kişinin 1 günlük harcaması 10 lira 50 kuruş. 5 kişinin 1 günlük harcaması 52,50 lira. 30 gün olursa, 1575 lira ediyor. asgari ücret ne kadar? 1603 lira. arada ne kadar kalıyor? 28 lira.

vicdan sahibi olan herkese sesleniyorum: 28 lira ile bu insan okul, elektrik, su, doğalgaz parasını nasıl karşılayacak? şimdi erdoğan'a seslenmek istiyorum: senin bu zalim yönetimin bu millete bir çay ile bir simidi bile layık görmüyor.''

40:30'dan sonrasını izleyiniz
  • (bkz: hesaplayan adamlar)
    bir gün ölürsem bu adamın mantık sınırlarını zorlayan açıklamaları sonucunda ölücem demedi demezsiniz. yahu koskoca muhalefet bu adama mı kaldı bir de sözlükte savunan koyunları var ki onlar daha da beter. bu zihniyet bir de çobanla oyum bir mi diye soruyor ya o daha vahim. çoban sizden kat kat akıllı size 2 koyun versek kaybedip gelirsiniz.
  • rte'den ne kadar maaş alıyorsunuz sayın kılıçdaroğlu diye hesap sorma ilhamı getiren hesaptır.
  • hesabı reis yapınca doğru,
    karşı taraf yapınca auuvv !!

dünya tarihi bu kadar yavşak, bu kadar şerefsiz bir halk görmemiştir. net.
  • (bkz: laik görmek)
  • (bkz: daha laik ve layık kelimelerini ayırt edemeyenlerin başlık açmaması gerektiği)
  • çay ve simit bana göre de pek seküler değil.
    tanım: doğru hesap ama anlamayana davul zurna az.
  • yıllarca her seçimi kaybeden muhalefet liderinin sonuç alamayınca, rte taktikleri deneme hareketidir.

-erdoğan nasıl etkilemişti milleti ya?
    +çay simit hesabı yapmıştı, çok tutmuştu başkanım.
    -tamam, çay simit hesabı yapılacak.
    -kaç para bir simit, çay?