şükela:  tümü | bugün
 • 5 gün arayla aynı sayıların çekilmesiyle gerçekleşmiştir. 5 trilyon 437 milyar 710 milyonda bir ihtimal olduğu söyleniyor. ülkemizin kurumları bir bir itibarsızlaştırılıyor. bu köklü kurumlar resmen çöplükten ibaret, güvenin kırıntısını barındırmayan kurumlar haline geldi.

  kaynak

  insan utanır 5 günde aynı rakamları çekmez. hem arada bir değişiklik her bünye için iyidir. yanlış mıyım? *

  edit: mesaj yoluyla bu kurumun devletin değil demirören holding'in olduğu söyleniyor. bunu biliyorum, bahsettiğim kamu parasıyla yapılan bir etkinliğin içerisine bu kadar belirgin bir şekilde görünen şike iddaaları soruşturulmalı ve devlet eliyle gereken işlemler başlatılmalı. ha tabi hukukla yönetilen, adaletin kişilere göre değil de gelişmiş ülke standartlarına göre işlediği bir ülkede yaşıyorsanız :)
 • ülkede liyakatsızlık o kadar ileri düzeyde ki, hileyi yapmakta sorumlu olan kişi bile yetersiz. muhasebeciye falan yaptırtmışlardır kesin.

  +bu gün çıkacak sonuçlar belirlendi mi?
  -belirlendi efendim.
  +tamam

  ***o sırada muhasebeci
  +mınakoduklarım al ak 5 gün bu sayılar gelsin de görün
 • yazilanlara göre 5 trilyonda bir ihtimal gerçekleşmiş.

  güvenilirlikte son nokta.
 • bakın 5 trilyon öyle bir ihtimaldir ki, örneğin kafanıza ard arda birkaç defa yıldırım düşmesi ihtimali 10 milyonda 1'dir. ya da birazdan deprem kuşağında olmayan bir bölgede 6-7 şiddetinde deprem olma olasılığı 10 milyonda 1'dir.

  5 trilyonda 1 demek, doğacak 3 çocuğunuzun sırayla amerika dış işleri bakanı olması ve bu sırada sizin zimbabve liginde futbolcu olmanız gibi bir şeydir.

  t: olasılık teorisinin sınırlarını zorlayan yerli ve milli vurgun.

  devam ediyorum editi: mesela 1 milyonda 1 ihtimale örnekler;

  - havaya atılan paranın 20 kere arka arkaya tura gelmesi

  - 24 saat içinde doğacak bir çocuğun ileride amerika başkanı olması

  - genel seçimde decider oyu vermeniz. (yani örneğin cumhurbaşkanı seçiminde iki adayın oyları tamı tamına eşit çıktı, ve son oyu siz atıyorsunuz, sizin oyunuz cumhurbaşkanını belirliyor) zaten şu ihtimal aklınızı başınızdan almıştır, ve bu milyonda 1.

  - kafanıza esen 6 tane ünlünün herhangi birinin makalesinin wikipedia random article (rastgele başlık öner) kısmında denk gelmesi.

  tekrar ediyorum, bunlar 1 milyonda 1 ihtimaller.5 trilyonda 1 akıl sınırlarını zorlayacak bir ihtimaldir.
 • bu hileyi ısrarla bu şekilde yapmaları muhtemelen önemli bir akite çıkarmaya çalışmalarından kaynaklanıyor. adam yanlış oynuyor, sonra diyemiyorlar o adama bu hafta da şu yeni rakamlara oynayın, siz aynı rakamlara oynayın bu hafta da biz ona çıkarırız diyorlar sanırım, başka mantıklı açıklaması yok bu kadar göre göre dolandırıcılığın çünkü.
 • utanma da kalmamış artık, arsızlık diz boyu.
  siz utanmazsanız ben de utanmam ve alttaki bkz'ı arz ederim!
  (bkz: çok fena şekilde sikiş döndüğü düşünülen yerler)
  .yiyin efendiler yiyin
 • oynama oranları düşmüyor. her ay hile skandalı duyulmasına rağmen yine de milyonlarca insan oynamaya devam ediyor. siz hile yapıldığını bile bile oynarsanız adamlarda umursamaz. oynama oranları düşsün bakalım, valla taksim meydanında herkesin önünde yapılır çekilişler.
 • hala milli piyango oynayanlara haktır bu tür rezaletler.

  resmen kişilere bağış yapıyorsunuz oynadığınız her şans oyunu ile. etmeyin.

  ya da sürünün arkadaşım. götünüz zeminin soğukluğunu hissetmedikçe anlamayacaksınız nasılsa gerçekleri. sürünün.
 • halen milli piyango idaresi oyunları oynayan geri zekalıdır... bir değil iki değil son 3-4 yıldır bir sürü kuşku duyulacak haber çıktı...
189 entry daha