şükela:  tümü | bugün
 • edit: buraya yazdıktan sonra ekşisözlük üzerinden mesajla ulaştılar. daha sonra da aradılar. olayı tekrar anlattım ancak maalesef henüz nasıl bir aksiyon alındığına dair bir bilgim yok.

  yaklaşık 1 saat önce daha önce hiçbir kurumsal firmada karşılaşmadığım bir tavırla karşılaştım. gerekli yerlerden hakkımı arayacağım, bunu buraya mng kargo adlı firmanın da maalesef çalışılmaması gereken kargo firmaları arasına girdiğini düşündüğüm için yazıyorum.

  öncelikle hekimim ve covid süreci nedeniyle devlete tekrar atanmanın iyi olacağını düşündüm. filyasyon ekiplerine katılabilmek için ilçe sağlık müdürlüklerini ön planda tutarak bir kura tercihi yaptım. kurada antalya'da bir ilçe sağlık müdürlüğü'ne yerleştim. kurumla görüştüm, acil ihtiyaçları olduğunu öğrendiğim için bir an önce sağlık bakanlığı'na istenen evrakları göndermek için geçtiğimiz cuma (20 kasım) aras kargo'yla evraklarımı gönderdim. ancak dün sabah (26 kasım) bakanlıktan arandım ve fotoğraflarımın kendilerine ulaşmadığını, belki kargoda kaybolmuş olabileceğini bilgi verdiler. fotoğraflarımı göndermem halinde atamamın gerçekleştirileceğini söylediler. her ne kadar aras kargo'nun fotoğraflarımı nasıl kaybettiğini anlamasam da yapacak bir şey yok diyerek tekrar vesikalık fotoğraf çıkarttım.

  26 kasım 2020 tarihinde, saat 12:50 civarı mng kargo alanya şekerhane şubesine sağlık bakanlığına fotoğrafları dilekçeye ek olarak göndermek üzere girdim. bu evrak atamaya esas bir belgedir. konunun önemli olduğunu evrağın eksik kalmaması için öncelikli kargo olarak göndermek istediğimi belirttim. defalarca evrağın 27 kasım tarihinde teslim edilip edilmeyeceğini sordum. yüksek ihtimalle, büyük bir sıkıntı olmaması halinde teslim edileceğine dair bilgi aldım. bir poşet dosyada bir a4 sayfası ve 6 adet vesikalık için 48 tl ödedim. en kötü ihtimalle pazartesi teslim edilir diye düşünerek şubeden ayrıldım.

  akşam gönderinin nerede olduğunu internetten sorguladığımda, 'çıkış hazırlanıyor' ibaresi olduğunu ve herhangi bir gönderi hareketi yüklenmediğini gördüm. herhalde pazartesiye kaldı diye düşünerek yine yapacak bir şey yok dedim. fakat bu sabah sistemi kontrol ettiğimde hala hiçbir hareket yoktu. ben de şüphelenerek şubeyi aradım. sistemde dün bir sorun geliştiğini o nedenle sisteme giriş yapamadıklarını ve kargonun bugün ulaştırılmasını sağlayacaklarını öğrendim. lütfen bana dönüş yapın dedim. tamam dediler. dönüş olmadı. bir saat sonra tekrar aradım. lütfen dönüş yapın dedim. tamam dediler dönüş olmadı. dört saat daha geçtikten sonra şubeye gittim. olayın asıl kısmı buradan sonra başlıyor.

  orada normalde ayakta gezen bir hanımefendi (sanırım şube müdürü) 'buyrun' dedi. ben de durumu anlattım. sistemden kontrol etti. 'kota dolmuş, kota dolunca öncelikli olmanızın bir önemi yok.' dedi. ben de 'hanımefendi, kota sorunu olabileceği niye özellikle belirtilmedi. insanların hayatı bu kadar mı önemsiz, ben defalarca sordum. sizden dönüş rica ettim. kimse yardımcı olmadı.' dedim. bu arada maskesiz çalıştıkları için zaten uzak durmaya çalışıyorum yani herhangi bir üzerine yürüme falan yok. kamera kayıtları var zaten. umarım ses kayıtları da vardır.

  bunu dediğimde birden ayağa fırladı 'kanlar bile bekliyor. neyin önemli olup olmadığını ben biliyorum.' diye bağırdı. 'benim evrağım da önemli ben buna öncelikli kargo ödemesi yaptım. elbette ki kanlar da önemli buna bir itirazım yok ama ben de nelerin önemli olduğunu biliyorum zaten.' dedim ancak kadın durmadan bağırmaya devam etti. inanılmaz saygısız bir tavrı vardı ve sürekli beni suçladı. en sonunda ben de bağırmaya başladım. bu sırada 'terbiyesiz' olduğunu söyledim. defalarca dönüş istediğimi anlattım. ancak kadın hiçbir şekilde sakinleşmedi. senli benli konuşmaya başladı. 'sus, çık dışarı' falan dedi. bu sırada başka bir çalışan geldi. beni ve onu sakinleştirmeye çalıştı. şubenin diğer bir bölümüne geçtik.

  orada kargoyu bulmaya çalıştı. asıl sıkıntılı durum da kargonun hareketlerini onların da görmemesiydi. birkaç yeri aradı. yaklaşık bir saat bekledim. en sonunda kargonun ankara'da indirilmediğini kayıt yapılmadığını öğrendim. bu sırada ilk tartıştığım kadın bana döndü 'ben mi hata yapmışım yoksa ankara mı?' falan gibi saçma sapan bir şey söyledi. sanırsınız antalya'daki mng kargo, ankara'daki yurtiçi kargo falan. 'terbiyesizlik yapmaya devam ediyorsunuz' demekle yetindim.

  en sonunda artık kargonun pazartesi teslim edileceğini öğrendim. çıkarken de dedim ki 'en azından böyle bir kota durumu olduğunu belirtseydiniz'. bu sefer bana yardımcı olan kadın sanırım arkadaşını savunma refleksiyle 'beyefendi iki bin tane kargo var iki tane kargo gönderilemedi diye kimseyi arayamayız' dedi. bunu da yutarak tam çıkıyordum ki ilk tartıştığım kadının eliyle bir hareket yaptığını gördüm. böyle hani elinizi sallarsınız ya 'sen neyden bahsediyon bilader' tarzında. yakışıksız, kurumsallıktan uzak, ergen ergen hareketler. burada artık dayanamadım, 'bakın geldiğimden beri bana terbiyesizlik yapıyorsunuz bu ne biçim bir tavır' gibi şeyler söyledim. o da 'asıl siz içeri girdiğinizden beri el kol yapıyorsunuz. kameralar da ses kaydınız da tutuluyor' dedi. 'umarım tutuluyordur, kamera kayıtlarının incelenmesini çok isterim. zaten talepte bulunacağım' dedim. iyice sinirlendi. ayağa kalkıp bankonun etrafından dolaşarak bana bağırmaya başladı 'burası benim dükkanım, çık dışarı, çık artık.' falan gibi şeylere söyleyerek beni şubeden kovdu.

  elbette ki müşteri hizmetlerini aradım ve şikayette bulundum. umarım geri dönüş olur.

  çok uzun olduğunun farkındayım. okuyanlara çok teşekkür ederim. eğer başka bir yerle iletişime geçme imkanım varsa bana tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

  edit: daha önce aras kargoyla sıkıntı yaşadığım için ikinci seçenek olarak mng'yi tercih ettim.
 • zor oldu ama hepsini okuyabildim. çok sıkıcı bir dil kullandığını belirtmek isterim.
  şahsım adina konuşmak gerekirse rezalet puanım 10/6.
 • hirsiz bir kargo firmasinin sasirtmayan bir diger rezaletidir.
  iyi dayak yememissiniz.

  10/10
 • black friday indirimleri kapsamında tüm kargo firmalarında çok ciddi yoğunluk olduğunu bilmeyen birinin yaşadığı rezalet. fotoğraf mail ile ankara'dan bir tanıdığa veya fotoğrafçıya gönderilip baskı alınabilir o şekilde ulaştırılabilirdi.
 • ankara’da kaybolduysa emek şubesine bakın. hırsız bir turna kuşu var orada “hakkınızı mahkemede arayın” diyen bir şerefsiz.
 • rezalettir. ama milletin kargosunun üzerine yatan bir firmadan geri dönüşün olmasını beklemeyin derim.
 • güzel bir rezalet puanım 8/10 ama asıl takıldığım konu başka.

  bak mesela bizim sıkıntımız müşteriyle, adama ya sabır çekerek güler yüz göstermeye devam edip, sonra telefonu kapayınca “senin ananı avradını...” diye sövüyoruz. bunun nedeni de adamın ödeme yapması gerekmesi. altlarımıza ise tabii ki bu insanüstü sabrı göstermiyoruz, onlar da kendi altlarına vsvs.

  ulan bu adam senin <caps> müşterin </caps> ulan! düzgün yapsana işini. mutlu etsene adamı gavat. hadi etmedin, bari mutsuz etme.

  ne işler var ya... kargo şubesi mi açsak, ne yapsak birader ya?
 • gelmeyen, kaybolan hiç kargom olmadı. inşallah olmaz da. ama hem haklı olup mülayim mülayim olayı çözmeye çalışıp oradan terslenirsem çok pis gaza gelirim kralını tanımam. ama çok sabırlı olduğumdan çok nadir o seviyelere gelir. kargoyu hem ücretinden fazla fiyata alıp hemde adamı mağdur ederseniz o iş olmaz. götürmeyeceğin kargoyu almayacaksın. seni bu işyeri benim dediğin dükkanın içinde öperler. çözüm arayacaksın. her sorunun mutlaka çözümü elbette yoktur. ama çabalayacaksın.

  reza zarrab puanım 8/10
1 entry daha