şükela:  tümü | bugün
 • adalet sistemi için vahim bir örnek

  başlığı tam sığdıramadığım için doğrusu:

  27 kere hırsızlıktan gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest kalmak olacaktı.
  sonra adalet bitti deyince kızıyorlar. bir tane parti de şu yasaları değiştirmeyi düşünmüyor mu acaba?

  1)hırsızlık yapmak mı serbest nasıl oluyor bu durum?
  2) 27 kere aynı şu işleyip nasıl hepsinde gözaltına alınıp serbest kalınıyor?
  3) yasalarda yanlış olan ne, yoksa uygulamada mı hata var?
  4) diğer ülkelerde durum nedir? aynı suçu tekrar tekrar işleyen kişi katlamalı ceza alması gerekmiyor mu?
  5) 100'den fazla gazeteci ceza evindeyken, hırsızlık yapanlara yer mi kalmadı?

  "gezi parkı girişinde yabancı uyruklu bir kadının parasının çalındığı ihbarını alan polis ekipleri, kısa sürede eşkallerini belirledikleri şüphelilerin içinde bulunan aracı takibe almıştı. yaşanan kovalamaca sırasında girdikleri bir sokakta önce araçlara daha sonra duvara çarpan şüpheliler polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

  yöntemleri ortaya çıkarıldı

  asayiş şube müdürlüğü’ne getirilen ele başılığını dürdane ç.’nin yaptığı iddia edilen şüphelilerin, hırsızlıklar sırasında izledikleri yöntem ortaya çıkarıldı. 4 kişilik gruplar halinde dolaştığı tespit edilen şüphelilerin gözlerine kestirdikleri mağdurların etrafını sardıkları, bu sırada içlerinden birinin ayağı burkulmuş gibi yaparak mağdurun önünde eğildiği, bu sırada diğerlerinin çıkan karışılıktan faydalanarak cüzdanları çaldığı tespit edildi.

  taksimde kaza yapınca yakalandılar...

  daha önce 80 kez yakalanmışlar

  yankesicilik ve dolandırıcılık büro amirliği ekipleri tarafından sorgulanan şüphelilerden dürdane ç.'nin (56) daha önceden 27 kez, tuğba s.'nin (27) 27 kez, sevgi k.'nin (54) 20 kez sevilay k.'nin (49) ise 16 kez benzer suçlardan gözaltına alındığı tespit edildi. şüphelilerin aracını kullanan ümit a.'nin (22) ise asker kaçağı olduğu belirlendi.

  güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı

  polis yaptığı incelemede şüphelilerin kendi yöntemlerini kullanarak yaptıkları bazı olayların güvenlik kameraları tarafından çekilen görüntülerine ulaştı. şüphelilerin olaylar sırasında başörtü ve çarşaf taktıkları, aile görüntüsü vererek kurbanlarının şüphelenmemesini sağladıkları tespit edildi.

  adli kontrol ile serbest bırakıldılar

  poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler gönderildikleri çağlayan adalet sarayında, savcılıktaki ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından "adli kontrol" şartıyla serbest bırakıldılar."

  link
 • kesinlikle siyasi suç isnadı ile değildir.