• gerçekse trabzonspor nasa'ya gitmeli.

doğru ise yolun sonu (bkz: nasa)
  • ne hikmettir ki bu karar davayı açan trabzonspor'a ulaşmadan fenerbahçe'ye ulaşmış.

şimdi arkadaşlar konuyla ilginiz olmayabilir, olayı takip etmemiş olabilirsiniz ya da türk medyasının her yazdığına inanan bir gerizekalı olabilirsiniz.

olayı özetlemek gerekirse, cas denen kurum trabzonspor'un talebi üzerine fenerbahçe için bir soruşturma açmış ve bu kulübün bazı maçlarda şike ve teşvik yaptığını “kendi incelemeleri” sonucunda oluşturduğu gerekçeli kararda belirtmiştir.

cas'ın reddettiği iddia edilen bu soruşturma ise şikenin cezasını kimin vereceği ile ilgilidir. bildiğiniz üzere daha önce fenerbahçe, eskişehirspor ve sivasspor şike yaptıkları gerekçesiyle uefa organizasyonlarından çeşitli sürelerce men yemişlerdir. yerel liglerde verilmesi gereken cezalar ise çeşitli siyasi sebeplerden dolayı önlenmiştir. trabzonspor da yapıldığı kesinleşen bu şikenin cezasının yerel liglerde de uygulanması için uefa'ya başvurmuştur. uefa'dan ise “benim buna yetkim yok.” yanıtını alınca cas'a başvurmuştur. yani cas'ın şu an vereceği karar uefa'nın yerel liglere müdahale edebilme yetkisi var mı kararıdır. cas'ın olumsuz sonuç vermesi halinde şike yapıldığını kabul eden ve yerel liglere müdahale yetkisi olan fifa ile mücadeleye devam edilecek.

kısacası o “fener'e müjde” haberlerine pek itibar etmeyin. bu olay er ya da geç çözülecek.

siz güçlü olabilirsiniz ama biz haklıyız.
  • acilin bu konuda az cok bilgiliyim. simdi olay sundan ibaret.

1- cas ve uefa sikenin yapildigina hemfikir. hatta cas gerekceli kararinda uefanin verdigi cezayi az buldugunu dahi belirtmisti.

2- trabzonspor da kardesim tamam avrupadan men ettin ama benim sampiyonlugum nolacak diyor. tff bok icinde herkes birbirinin adami bunlar ceza vermiyor benim hakkimi kim teslim edecek diyor. uefaya basvuruyor.

3. uefa yerel liglere mudahele etme yetkim yok kendi icinizde halledin diyor.

4. trabzon fifa'ya da basvuru yapti benim bildigim. fifa hele bi uefa ve cas kararlari belli olsun ondan sonra gelin bana dedi.

5. trabzon cas a gidiyor aslinda bu uefanin yetkisi var sunlara soyleyin ceza versin yeter artik ebemiz sikildi bi oraya bi buraya diyor.

6. cas uefa yerel lige karisamaz diyor. (yani bugun verdikleri karar)

simdi fifa kaldi. yanliz soyle bisey var. fifa yerel yönetime öyle bi mudahele edebiliyor ki akliniz sasar. sinirsiz yetkileri var. yerel federasyonun yetkililerini görevden alip yerine kendi yönetimini gecici olarak atayabiliyor mesela. veya milli takima ceza verebilir. simdi tek sorun fifa topun altina girer mi girmez mi? eger girerse en az 30-40 kisi futboldan ömür boyu men edilir. 3-5 takim puan silmeli olsun ligden dusmeli olsun ceza alir.

not: bjk
  • trabzonspor'un reddedilen başvurularında dahi fenerbahçe'nin tescilli şikeci olduğu yazıyor.

tff'nin bile fbliler'e verdiği şike cezaları var kişisel bazda.

siz ne amına koduğumun adamları oldunuz, bu ülke ne zaman bu kadar ahlaksız oldu? adamlar(!) şikeleri cezalandırılmadı diye, hırsızlıkları tescillenmesine rağmen sevinebiliyorlar.

biri de demiş ki "bilmem kaç yıl oldu, yeniden şampiyon olmak yerine bununla uğraşıyorsunuz."

anasını siktiğimin yerinde kaç takım 82 puanla 2. olmuş? 18'de 17 yaptı aykut kocaman denen düz adamla bu şikeciler. yeni malatyaspor'a yenilen kadroya takviye yapmadan hem de. millet yatmış o sene trabzon'a öyle mi? ulan göt, trabzon o yıl bursa-bjk-fb-gs ile oynadığı 8 maçın yedisini kazanmış, sezon başında süper kupa finalinde geçen senenin şampiyonunu 3-0 yenmiş, önceki sezon sonunda urfa'da kupa finalinde fenerbahçe'yi yatıra kaldıra silkmiş, neymiş anadolu takımları yatmış trabzon'a. sie lan ordan.
  • (bkz: 31 mart 2017 cas kararlari)
    (bkz: 31 mart 2017 cas'in fenerbahce karari)

ve türevleri basliklarda onlarca entry giren suserlara göre zaten fener küme düsmüstü. bizleri cok kötü seyler bekliyor, bir gemi yaklasiyordu. simdi de karar nedensen usulle ilgili olmus, yalandir demiyorum en bastan beri usülle de alakali olabilir sadece feneeer sikeee diyen arkadaslarimizin bu celiskisini anlamaya calisiyorum varsa aranizda bu isi hakkiyla bilen ciksin yazsin, cas uzun bir aciklamayi sitesinden yayinlar acar bakariz, anlariz acaba karar usulen miymis yoksa esastan miymis yoksa son merci fifaymis, pes miymis hep görürüz, sikinti yapmayin.

türk futbolunun en büyük sorunu ne sike, ne yabanci sinirlamasi, ne yalaka yandas yöneticiler, ne milyonlar kazanip yatan topcular. en büyük sorunumuz bok cukurunda benim takimim senden daha temiz, benim ki daha az fetöcü, benim ki daha az yandas diyen hayattaki tek basarisi bir takim taraftari olmak ya da oy attigi takimin secim kazanmasi olan "taraftarlar"
  • sampiyon olmak icin ligi en ust sirada bitirmeniz gerekir. kapi kapi aglayip dilenerek bir sey elde edemezsiniz.

sike yapildigi iddia edilen sezonda tirebzon'un attigi gollere bir baksinlar bakalim, gelen rakibin onunden cekilmeler, top carpmasin gol engellenmesin diye yalandan kaymalar nasil oluyormus bir gorsunler amk comarlari.
  • dogru ise yolun sonu (bkz: fifa)

resmi siteden aciklama yapilmadan bu tarz haberlere inanmamak lazim. cas'in aciklamasini bekleyelim.
  • hukuksuzluk yapılan her karar fenerbahçe taraftarını sevindiriyormuş. he canım he. cas şike dediğinde çok doğru karardı, şimdi cas fenerbahçe taraftarı, kararı hukuksuz falan. süper kafa.

emenike'nin para sayma görüntüleri? yok
    savcı? kaçak
    polis raporları? sahte

ama fener şike yaptı.

malatya'ya giden arabalar? nolcak canım?
    olaylı 8-0'lık ankaragücü maçı? olur futbolda böyle şeyler...
    15 senedir habira vergi affı? e zaten olması lazım devlet spor kulüplerini teşvik etmeli
    arif hakan feto himmet? 2-3 tane topçu alakasız...
    takımın yarısının fetonun dizinde görüntüsü? yok canım nolcak, onlar mı müdahale etti

dolayısıyla galatasaray pür-i pak... lan bu kadar çok dönmeyin. erke dönergeçleri sizi...
  • casma bu kadar canım demiş.
hesabın var mı? giriş yap