şükela:  tümü | bugün
  • referandum olduğu için ödeneklerde sıkıntı olması, hiç de şaşırtıcı gelmiyor aslında. tarafsız olacağına şerefi üzerine yemin eden bir adamın da devletin parasıyla seçim çalışması yaptığı bir ülkedeyiz. ne olmasını beklersin. hadi sen ben soyulmaya alıştık bize koymaz artık, olan gözlerinin içi gülen şuncacık çocuklara oluyor.

umarım bir yolunu bulur da katılırsınız hocam

tanım: klasik bir türkiye rezaletinin laciverdi
  • 10/10 rezalettir. istenen ödeneğin çok bir para olmadığını tahmin etmek zor değil. yalnız şu kısım bana devlette halen bi bokun değişmediğini fark ettirdi.

--- spoiler ---

turnuva perşembe günü başlıyor ve halen ödeneği alabilmiş değiliz. il gençlik ve spor müdürlüğü para yok diyor. iki üç ay içerisinde ödenecek diyor! e biz nasıl gideceğiz büyükşehirinizi nasıl temsil edeceğiz diyorum, hocam gidemiyorsanız söyleyin ödenek için yazdığımız dilekçeyi geri çekelim diyorlar.

--- spoiler ---

umarım ilgililer bir çözüm üretir.
  • rezalet gibi rezalettir.

umarım o çocukları turnuvaya gönderecek ödenek bir an önce çıkarılır.
  • bu çocukların ödenekleri son zamanlarda olay yaratan makam arabaları alımında kullanılmıştır.
  • yukarılarda, göz önünde durması gereken rezalet..

verin lan paramızı!
  • akbank grevi ile gündemi en çok meşgul etmesi gereken şeylerden biri olan rezalet. yahu bir öğretmen kalkmış gitmiş bir köy okuluna. adam sen de dememiş, çocuklara satranç öğretmiş ve içlerinden bazıları oldukça da başarılı olmuş. öncelikle sevgili yazarı canı gönülden tebrik ediyorum. bir ikincisi devlet olarak eğitime yatırım bina yapmakla mı oluyor? belki o köy okulundan satranç sayesinde çıkacak o çocuk bir batı ülkesinden burs alacak, o aldığı eğitimle de kalkıp gelip burada bölgesini geliştirmek için çalışacak? yahu müdürlük'ün ödemesi yoksa eşek başı mısın sen orada? valiliği ara söyle bu çocuklar gidecek ilimizi temsil edecek de. belediye başkanını ara. bir kaynak bulmaya giriş.

maalesef ben sadece de referandumdan dolayı para yok hocam sözüne de inanmadım. sen gündem değişsin diye santranç haram dersin sonra durumdan vazife çıkaran biri kalkar ödenek yok zart zurt da diyebilir bu çocuklar harama mı bulaşsın diye düşünürek. sayın müdürün motivasyonunu gerçekten çok merak ettim istersen geri çekelim dilekçeyi derken ki. dediğim gibi umarım bir farkındalık yatır bu başlık da o gencecik çocuklar kalkıp gidebilirler.

edit: video
  • tek derdi evet çıkartmak olan bir grubun çocukları önemseyeceğini falan sanıyorsanız yanılıyorsunuz

şu an her türlü enerji evet çıkartmak üzerine kurulu. yazık lan. bari bir kampanya falan yapsak da sözlükte emekler boşa gitmese
  • maalesef ülkedeki tüm okullar aynı durumda şuan, bende bir okulun takımını çalıştırıyorum ve ödenek alamadık yönetim şurdan burdan kendi ceplerinden bir şekilde topladı parayı hatta 2 sporcuyu götüremiyoruz, ayrıca branşın il temsilciside benim ve malzeme eksiğimiz vardı kendi bütçem zaten yok satıcıdan kendi hesabıma borca aldım. umarım bir çare bulup götürürsünüz yoksa o çocukları elde tutmak çok daha zor olacaktır.

ve evet rezaletin ötesidir.
  • herkes verdiği verginin (hadi hepsi olmasın da belirli bir kısmının) nereye gideceğine kendisi karar verse çok daha güzel bir ülke olurduk.
  • buraya yazdığım görünmeyecek ama olsun..
    eğer turnuva masrafları konusunda elimizden bir şey gelirse, yardımcı olmayı kendi adıma borç bilirim.