• an itibarıyla corona vaka sayında çin’ i geçmiş.
  • çini kıstas olarak almak bence çok hatalı. düne kadar ülkesi corona'dan kırılırken bunu saklayan adamların verilerine hala nasıl güveniyoruz?
  • çinde ilk vaka 1 ile başladı ve adamlar neyin nereden geldiğini bilerek hareket ettiler. italya, abd ve avrupa ülkelerinde corona virüsü 1 vaka ile başlamadı. ülkenin belli yerlerinde 6-7 farklı yerde çıktı. bu da çinden 6-7 kat daha hızlı yayılım süreci demek, 6-7 kat daha fazla süre demek. zor iş.

çinde ilk başlarda yarasa yiyen adamdan çıktığını değilde çinin farklı şehirlerinde 100 tane farklı yarasa yiyen adamdan çıktığını varsayın dediğimi anlayacaksınız.
  • çin'deki resmi atfedilen sayıya inanan var mı ki yav.çin'de vaka sayısı en az 500 milyon ölümde 4-5 milyondur bu net ama çok daha az beyan edildi.
  • bu durumdan demokrasinin çok da iyi bir şey olmadığı sonucunu bile çıkartırım ben.
  • "virüsü amerika çıkardı" diyen büyük resimcileri susturacaktır umarım bu. resmin uzerine yazılan yazıyla amerika boklayıp çin aklayanın da beyin kıvrımlarına masaj yapayım.

orhun yazıtları'nda ne yazıyor bu küçük götelekler için, bir zahmet açıp okuyalım. uzun uzun yazacak değilim bu saatte. amerika şeytansa çin şeytan×5 falandır.
  • vaka sayısının resmi rakamlarda geçmesi durumu.
    1.4 milyar nüfusa sahip, virüsün kaynağı olan ülkeyi ne vaka sayısında ne ölüm sayısında hiçbir ülkenin geçtiğine ihtimal vermiyorum. kuzey kore’den hallice amk ülkesi.
  • 519 bin test yaparak ulaşılan sonuçtur. 50bin test yaparak 8 bin vakam var da diyebilirdi ortamlarda.

https://covidtracking.com/us-daily/
  • zaten bana öyle geliyor ki, ikinci bir dalgayı önleyebilirlerse bu iş bittiğinde çin en fazla vaka olan ülkeler içinde ilk 10’da bile olmayacak. bakalım..
hesabın var mı? giriş yap