şükela:  tümü | bugün
  • an itibarıyla corona vaka sayında çin’ i geçmiş.
  • abd, en hızlı güncelleme yapan en şeffaf ülke.
    ölü sayısında da bir kaç güne ilk sıraya oturacaktır.

(bkz: make america great again)
  • abd en şeffaf istatistikleri veren ülkelerden diğer ülkelerin grafiğine de baktığımızda çin'in gerçek vaka sayısını gizlediğine emin oldum. bir an önce aşı bulunmazsa mücadele sanılandan çok daha zor olacak.
  • çini kıstas olarak almak bence çok hatalı. düne kadar ülkesi corona'dan kırılırken bunu saklayan adamların verilerine hala nasıl güveniyoruz?
  • çinlileri sınır dışı ederler yakında
  • çinde ilk vaka 1 ile başladı ve adamlar neyin nereden geldiğini bilerek hareket ettiler. italya, abd ve avrupa ülkelerinde corona virüsü 1 vaka ile başlamadı. ülkenin belli yerlerinde 6-7 farklı yerde çıktı. bu da çinden 6-7 kat daha hızlı yayılım süreci demek, 6-7 kat daha fazla süre demek. zor iş.

çinde ilk başlarda yarasa yiyen adamdan çıktığını değilde çinin farklı şehirlerinde 100 tane farklı yarasa yiyen adamdan çıktığını varsayın dediğimi anlayacaksınız.
  • çin'deki resmi atfedilen sayıya inanan var mı ki yav.çin'de vaka sayısı en az 500 milyon ölümde 4-5 milyondur bu net ama çok daha az beyan edildi.
  • bu durumdan demokrasinin çok da iyi bir şey olmadığı sonucunu bile çıkartırım ben.
  • amk internet halka indi, herkesin elinde klavye, herkes analiz sıçıyor. çin güya örtbas etmiş, ha siktir ordan. 5 milyon insan öldü amını siktiğim davarı. o kadar fazla insan o kadar kısa sürede ölse, ordaki yabancı temsilcilikleri geçtim, amk , amerikanın casus uyduları farkederdi. yarrak kafa herifler taa 60 yılda göt kadar nukleer başlığı tespit etti kübada, toplu mezarı mı tespit edemicek.
  • "virüsü amerika çıkardı" diyen büyük resimcileri susturacaktır umarım bu. resmin uzerine yazılan yazıyla amerika boklayıp çin aklayanın da beyin kıvrımlarına masaj yapayım.

orhun yazıtları'nda ne yazıyor bu küçük götelekler için, bir zahmet açıp okuyalım. uzun uzun yazacak değilim bu saatte. amerika şeytansa çin şeytan×5 falandır.