şükela:  tümü | bugün
  • pozitif çıkma oranı %16 dan %27 ye çıktı. kamyonun frenleri patladı. önüne alanı götürecek
  • korkunctur! malum sahis, senin allah belani versin! umarim acilar icinde geberirsin! sokaga cikma yasaginin kimden dondugu belli!
  • pikniğe balık tutmaya giden 500 bin kişiye de yasak getirdik

ama işe giden 10-18 milyon özel sektör çalışanı dewamke
  • biz kıçımızı yırtalım evde kalın diye. millet gezmeye geldi bugün yine hastaneye.
    6 aydır kabız çocuk geldi.
    iştahsız denerek gürbüz gürbüz çocuklar geldi.
    milyon yıllık boy kısalığı geldi.
    geldi de geldi.
    en son pişik geldi saat 17 oldu oh dedim

böyle diyince sanılıyor ki bakmaya çekiniyoruz. ben bunun 10 katını baktım yine bakarım. ama sen kendi çocuğunu sabahtan akşama hastanede dolaştırmayı göze alıyorsan, virusten korkmuyorsan, hem kendini hem de aileni riske atmaktan çekiniyorsan ben sana nasıl yardım edeyim?

sokağa çıkmak zorunda olan çalışması gereken insanlar var bu ülkede kabul. ama zevkine ortalıkta dolaşan bir gerizekalı sürüsü var ki. işte ben buna dayanamıyorum. benim arkadaşlarım hastalardan enfeksiyon kapıp yoğun bakımda yaşam mücadelesi verirken bu vurdumduymazlığa dayanamıyorum. kabul edemiyorum. kıçınızı kırıp evde oturmak ne kadar zor olabilir? inanın şu an bir gün evde oturmak için yapmayacağım şey yok.

dolaşın amk. hepimiz öleceğiz sayenizde.
  • sağlık bakanlığı sitesinden ve fahrettin koca tarafından an itibariyle açıklanmıştır. açıklanan verilerin saat 18.00 itibarıyla olduğu belirtilmiştir.
    7533 yeni test, 2069 yeni vaka ve 17 vefat.
    sağlık bakanlığı grafiği
    17 günlük türkiye italya karşılaştırmalı vaka grafiği

toplam rakamlar:
    test 47.823
    vaka 5698
    vefat 92
    yoğun bakım 344
    entübe hasta 241
    iyileşen hasta 42
  • sürekli her gün rekor kırdı diyorsunuz, arkadaşlar bundan sonra her gün rekor kıracak. biraz doğru düzgün şeyler yazın artık şuraya, malumun ilanını verip durmayın.
  • güya başkanlık gelecek, bürokrasi ortadan kalkacak, çok daha hızlı ve etkili kararlar alınacaktı. böyle anlatıyorlardı. gelinen noktada bir tane adamın keyfi yetecek de biz tebaasının ölmemesi için karar verecek diye bekliyoruz. işte bu olacakları anlatamadık bizim millete. kimsenin şeyinde olmadı yırtınmalarımız. etmeyin dedik, bir kişiye bunca yetki vermeyin dedik, bugün aklı başında yarın ne olur bilinmez dedik, ölümlüdür nihayetinde güvenmeyin bu kadar dedik. dedik dedik kendimiz dinledik. gavura vurur gibi evete vurdular. şimdi halimize bak.

yokk arkadaşlar corona falan değil mevzu. biz cehaletten ölüyoruz.
  • e- devlet /belediye hizmetleri/vefat sorgulama' dan belediye bazında ölen kişinin hangi tarihte ne sebepten öldüğü,yaşı ve nereye gömüldüklerine dair liste var.(sadece 13 il ).incelemek isteyen arkadaşlar için duyurulur.

ek-1; 24 mart'ta sadi konuk hastahanesi'nde koronadan vefat eden dilek tahtalı 'nın ölüm sebebi "doğal ölüm" olarak kaydedilmiş.

e- devlet ekran görüntüsü

ek-2; veriler incelenince istanbul'da son dört günde (24-27 mart) (herhangi bir sebepten) vefat eden 844 kişiden 32 kişinin yukarı baklacı,59 kişinin kilyos'a gömüldüğü, vefat sebebinin ise 275 doğal ölüm, 3 adli vaka (gerisi yazılmamış) olduğu görülüyor.

konuyla alakalı olanlar e-devlet'ten daha geniş araştırma yapabilir.benden bu kadar.

ed.-1 "herhangi bir sebepten" eklendi.

ed.-2 anlatım bozuklukluğu düzeltildi.
  • 15 gün sonra virüse yakalanacak günlük 10binin üzerinde insan ve hayatını kaybedecek 100lerce kişinin sorumlusu bugün katı bir şekilde sokağa çıkma yasağı uygulamayanlardır

15 gün önce havaalanında hiçbir güvenlik yok denilince "termal kameraların görüntülerini yollayım mı" diye atılan twitleri "ne kapak heaaa" diye beğenen 100bin kişi vardı
  • gençler benim matematiğim çok iyi değildir. siz bi hesabı yapıp bana bildirin:

toplam vaka sayısı beş bin küsür olan bunun iki bininin bugün 24 saat içinde tespit edildiği bir ülkenin an itibarı ile yoğun bakım yataklarının yüzde 63 ü dolu ise

üç gün sonra bu yoğun bakım yataklarının yüzde kaçı dolu olacaktır.

istediğiniz yerden başlayabilirsiniz.